Kolay Hobiler

2019’un Öne Çıkan Trend Tığ İşi Oya Modeli Yapımı

6 Ağustos 2019
2019’un Öne Çıkan Trend Tığ İşi Oya Modeli Yapımı

2019 yılında öne çıkan tığ işi modellerinden olan trend bir modelin anlatımı. Bu anlatım sayesinde örneği rahatlıkla çıkarabileceksiniz.

Özellikle kadınların evde boş vakitlerini değerlendirmek amacıyla yaptıkları el emeği işler hala kullanılan en değerli eşyalar arasında yer alıyor. Geçmişten günümüze kadar gelen göz nuru işler hala gidilen evlerde karşımıza çıkmaktadır. Her kadının yapabileceği ve yaparken de keyif alacağı bir iştir. Moda anlamında da kendinden hiç şey kaybetmeden hala yapılmaya devam ediliyor. Özellikle de çeyiz sandıklarında bulunması gereken eşyalar arasındadır. Evlenecek olan genç kızlar için yapılan birbirinden farklı ve değişik oya modelleri yapılmaktadır.   

2019 Trend Tığ Oyası

Tığ İşinin Kadınlar Açısından Önemi

Tığ işi modellerden oluşan bebekler yaparak başlayabilirsiniz. Hayal gücünüzü kullanarak birbirinden şık örme çantalar yapabilir ve onları renkli boncuklarla süsleyerek şık bir tasarım ortaya çıkartabilirsiniz.  Tığ oyaları oldukça kolay ve zevkli bir iştir. Evde zamanlarınızı değerlendirmek için yapılacak ve yapılırken de kazanç elde mümkündür. Satmak için yapılan tülbentler oldukça ilgi gören eşyalar arasındadır. Turizm merkezlerinde hediyelik eşyalar satan dükkânlarda turistlerin ilgisini oldukça çekmektedir. Evlerde en çok kullanılan modeller arasında masa örtüleri, havlu kenarları, lifler, sehpa örtüleri, atkı, şapka yer alıyor. Sevdiklerinize hediye vermek için kendi ellerinizle yaptığınız eşyaları hediye edebilirsiniz. İsterseniz kendi ihtiyaçlarınızı karşılamak amacıyla da başlayabilir ve uzun yıllar kullanabilirsiniz. Çocuklarınız için örme yelekler yapabilir onlarında mutlu olmalarına sebep olursunuz. İstediğiniz de kendinizi geliştirerek harika modeller yaparak, onları da satıp gelir elde edebilirsiniz.  

2019’un Öne Çıkan Tığ Oyası

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.