Kolay Hobiler

2020 Yılına Hazır En Güzel İğne Oyası Modelleri

30 Ekim 2019
2020 Yılına Hazır En Güzel İğne Oyası Modelleri

2020 yılında en çok yapılan iğne oyası modellerini bir araya topladık. Burada hiç görmediğiniz iğne oyalarını inceleyebileceksiniz.

Kadınların vazgeçilmez hobilerinin ilk sırasında elişi yapmak yer alır. Çok sayıda elişi çeşidi vardır. Ve tüm günün yorgunluğunu, stresini atmanın en harika yoludur elişi yapmak. Tığ veya şiş ile yapılan elişi modellerine göre çok daha emek isteyen bir tür de iğne oyalarıdır. İğne oyası yapmak için elinizde bir ip ve iğne olması yeterlidir. Sadece bir iğne iplik ile yüzlerce minicik dikişi bir araya getirerek oluşturulan dantel türüne iğne oyaları adı verilir. Çok göz yorucu gibi görünse de iğne oyası motifi tamamlandığında büyük mutluluk verir. Çok uzun yıllardan beri nesilden nesile aktarılan bir gelenek halini almış nakış türü olan iğne oyaları, çeyizlerde hala çok fazla tercih edilen nakışlar arasındadır.

İğne Oyası Nasıl Yapılır?

Rengârenk ipler seçerek, yüzlerce motif oluşturmak ve bunları bir araya getirerek iğne oyası oya modelleri oluşturmak çok zor gibi görünse de aslında çok basittir. İhtiyacınız olan şeyler sadece iğne ve renkli ipliklerdir. Genç kızların çeyiz sandıklarını süsleyen tülbent kenarlarında daha sık rastlanan iğne oyaları, narin görüntüsü ile hayranlık uyandırır. 

Yüzlerce oya örnekleri bulunan iğne oyasına başlamak için başlangıçta basit ve küçük örnekler tercih etmelisiniz. İşledikçe daha da keyifli bir hal alır. Örneğin tek tek işlenerek bitmesi ile birlikte göz dolduran bir model oluşturur. Elinizin alışması ile birlikte de yavaş yavaş tüm örnekleri işleyebilir hale gelirsiniz.

2019 Popüler İğne Oyaları

Yepyeni İğne Oyası Modeli Yapılışı
Çok farklı iğne oyası modeli
Ustasını Kıskandırır İğne Oyası
Bildiğiniz Oyalardan Farklı İğne Oyası Yapılışı
Yeni Kolay İğne Oyası Örneği
Kullanmaya kıyamazsın iğne oyası modeli
yeni başlayanlara iğne oyası modeli
Yeni iğne oyası çilek modeli
Komşu Kıskandıran İğne Oyası Modeli
Limon Çekirdekleri İğne Oyası Modeli
Tembel gelin iğne oyası modeli
Minik dutlu iğne oyası modeli
2019 çiçekli iğne oyası modeli
2019 İğne Oyası Modeli
Ağır iğne oyası yazma modeli

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Özlem dedi ki:

    Merhaba bu modellerin tiya cevrilmis hali varmi