Kolay Hobiler

Ajurlu Saray Süpürgesi Örgü Yelek Hırka Şal Modeli

18 Şubat 2019
Ajurlu Saray Süpürgesi Örgü Yelek Hırka Şal Modeli

Ajurlu saray süpürgeleri örgü modeli bayan yelekleri, bebek örgüleri, örgü şallarda kullanılabilir çok güzel ve zor olmayan bir örnek.

Ajurlu örgüler şiş işi ile en çok kullanılan örgülerin başında geliyor. Şişle örlen örgülere baktığımız zaman yüzde 70 80’inin ajurlu model olduğunu görüyoruz. Peki bu ajurlu örgü modeli ile neler örülür? Mesela gelin yelekleri örebilirsiniz. Çocuk ve bebeklere atkı, bere, yelek örülebilir. Kendinize şal ve hırkalar örebilirsiniz. Erkekler için yine atkı bere ve kazak örebilirsiniz. Yani dememiz o ki ajurlu örgüler heryerde kullanılıyor. Şimdiki modelimiz hem ajurlu hemde saray süpürgesi motifleriyle yapılan bir model. Anlatımı Gönül hanım tarafından yapılan model 20 dakikada gösterilmiştir.

Ajurlu Saray Süpürgesi Örgü Yelek Modeli

Ajurlu saray süpürgesi örgü modeli ile çok güzel örgüler örebilirsiniz. Anlatım 3.5 no şiş ve Nako Lüks Minnoş ip kullanılmıştır. Örneğin motifleri 13 ilmek ve 10 sıradan oluşuyor. Anlatım 2 motif ile anlatılmıştır. 2 motif için 26 ilmek ve 2 tane de ek ilmek olmak üzere toplamda 28 ilmek ile anlatım tamamlanmıştır.

Ajurlu Saray Süpürgesi Örgü Yelek Modeli Yapılışı

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.