Kolay Hobiler

Ajurlu Üçgen Yapraklar Bayan Yelekleri ve Şal Örgü Modeli

31 Ocak 2019
Ajurlu Üçgen Yapraklar Bayan Yelekleri ve Şal Örgü Modeli

Örülmesi çok zevkli olan bu örgü modeli ile bayan yelekleri ve şal başta olmak üzere sayısız bir çok örgü çeşitlerinde kullanabilirsiniz.

Örülmesi zevkli ajurlu bir örgü modeli ile daha karşınızdayız. Modelin ismi ajurlu üçgen yapraklar örgü modelidir. Bayan yelekleri, şal modelleri ve bebek örgülerinde tercih edebileceğiniz ajurlu üçgen yapraklar örgü modeli yeni bir modeldir. Böyle güzel bir modeli kim anlatabilir ki? Tabiki de gönül hanım. 35 dakikada ajurlu üçgen yapraklar motiflerinin nasıl çıkarılacağını anlatmıştır. Merak edenleriniz aşağıdaki videoda bu şık örgüyü öğrenebilirler. Her türlü örgüde kullanılabilecek modeli öğrenmek için buyrun…

Ajurlu Üçgen Yapraklar Örgü Yelek Modeli

Ajurlu üçgen yaprak motifleri 12 ilmek ve 20 sıradan oluşuyor. Örneğin anlatımı 3.5 numara şiş ve normal kalınlıkta bir bebek ipiyle 2 motif çıkarılarak anlatılmıştır. 2 motif için 24 ilmek 1 tane ek ilmek 2 tanede kenar ilmek olmak üzere toplam 27 ilmek lazım. Şişe 27 ilmek atıp hazırladıktan sonra birinci sıra gidilir. Örgü yapımında düz ve ters örgü kullanılır. İlmek sayılarına dikkat edildiği zaman model kolaylıkla çıkarılır.

Ajurlu Üçgen Yapraklar Örgü Modeli Yapılışı

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.