Kolay Hobiler

Altın Zincirler Örgü Modeli Parıl Parıl Parlıyor

14 Temmuz 2019
Altın Zincirler Örgü Modeli Parıl Parıl Parlıyor

Altın zincirler örgü modeli parıl parıl parlıyor. Kullanıldığı örgüleri de ilgi çekici hale getiren bu örgü modelini buradan öğrenebilirsiniz.

Her türlü örgü için uygun olan örgü modeller günlük birçok kullanım için de uygun olacak şekilde tasarlanmıştır. Özellikle yazlık modellerde sıklıkla kullanılan bu model ile birçok örgü kazak ve hırka modeli örülebilir. Özellikle ajur desen verilerek yapılan örgü modelleri ile birbirinden farklı örgü parçalar elde edilebilir. Günlük kullanım için ve bebek kıyafetleri için oldukça uygun bir modeldir. Hem tığ hem şiş ile rahatlıkla örülebilir.  Birçok yeni yelek modelinde de tercih edilir ve oldukça rahat bir kullanım sunar.  Alt kısmına yapılacak ince bir lastik modeli de bu model üzerinde oldukça şık durabilir.  

Altın Zincirler Örgü Modeli

Hafif bir büzme süsü verilerek de oldukça farklı motifler tasarlanabilir. Her renk ip ile kendini gösterebilen bir modeldir ve hem kalın şiş ile hem de ince numaralı şiş ile kolaylıkla örülebilir.  İnce angora türü ipler ile denenmesi halinde de oya tarzında bir görünüm verir. Hem yelek modellerinde hem kazak modellerinde hem de şal modelleri için oldukça kendini gösteren başarılı bir modeldir. Ebruli ipler ile örülerek de oldukça farklı bir görünüm kazandırmak mümkündür.  Düz örgüler ile birlikte denenmesi halinde iki farklı örgü tarzını birleştirmek ve farklı bir tarz yaratmak mümkün olur. Çok fazla ip yemeyen ve çabuk üreyen bir modeldir. Kısa sürede örülüp ilerleme sağlanabilir.  İlmek sayısını uygun şekilde başlayarak modelin sayılı görünmesi sağlanabilir. 

Altın Zincirler Örgü Modeli Yapılışı

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.