Kolay Hobiler

Anne Eli ile Kadınlara Muhteşem Örgü Modeli Anlatımı

6 Eylül 2019
Anne Eli ile Kadınlara Muhteşem Örgü Modeli Anlatımı

Örgü modellerinde anne eli değen harika bir model. Kadınlara öreceğiniz bu şık modeli sende hemen öğren!

El Emeği Göz Nuru Şaheser Örgüler

Günümüzde hazır giyim sektörü her geçen gün daha da gelişmekteyse de; el emeği gerektiren örgü modelleri, hala yerini korumaktadır. Örgü örerken, pek çok farklı, hoş örnek ve ürünler ortaya çıkmakta, görsel zenginlikler sunulmaktadır.  Bebek örgüleri, battaniye ve yatak örtülerine, pelerinden pançoya, hırkalardan yeleklere, pantolonlardan eteklere ve hatta elbiselere kadar birçok farklı el örgüsü ürünler yer almaktadır.  Örgü kültürümüzde vardır; her yaşa ve her beğeniye uyan bir örgü modeli mutlaka bulunmaktadır.

Zorluk seviyesine göre örgü modelleri değişirken, uzun süreli ama keyifli bir emek istemektedir. Modeli ne olursa olsun, ortaya çıkan ürünü görmek, örgü sevenler için en büyük mutluluk ve ödül olmaktadır.

Örgü Örmenin Püf Noktaları Nelerdir?

Örgü modeline başlandığında, yapılması tasarlanan örnek şiş örgüsüyse, ilmek atılmaya başlanmalı, örme teknikleriyle, örgü modeline devam edilmelidir.  Rengârenk yünlerle yapılan örgülerin üstüne işlenen figürler, örgüleri daha eğlenceli hale getirmektedir. Örgü modelleri hakkında bilgi ve deneyim sahibi oldukça şal ve atkı yapımıyla devam edip, sonrasında yelekler, hırkalar yapımına kadar devam edilebilecektir. 

Tığ İşi Örgü Çeyizlik Şal Yapılışı

Örgü modeli yapılışı hakkında detaylar öğrenildikten sonra, farklı tasarımlar gerçekleştirilerek, kişiye özel örgü modelleri oluşturulup, sevilenlere hediye edilebilir. Örülen ürün ve model, kolaylık veya zorluğuna göre değişiklik göstermekle beraber, harcanan ip miktarına el emeği eklenerek, belirlenecek bir fiyata sahiptir.

Tığ İşi Örgü Çeyizlik Şal Yapılışı

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Minevver dedi ki:

    Harika olmuş