Kolay Hobiler

Anne ve Bebek Yeleği Örgü Yüzük Taşı Modeli

16 Ocak 2019
Anne ve Bebek Yeleği Örgü Yüzük Taşı Modeli

Yüzük taşı modeli nasıl yapılır cevabı bu yazımızda. Yüzük taşı örgü modelini anne yelekleri bebek ve çocuk örgüleri dahil bir çok örgüde kullanabilirsiniz.

Hem anneler hemde çocukları için yapılacak olan örgü yeleklerde kullanılabilen ve örgücü hanımların en çok dikkatini çeken örgü modellerinden birisiyle karşınızdayız. Örgü modelinin adı yüzük taşı modelidir. Görüntüsünden dolayı modeli ilk çıkaran kişi bu ismi vermiştir. Genellikle örgü yeleklerde görülen motifler olduğu için biz yelek diye anlattık. Siz başka türlü örgülerde de kullanmak isterseniz bu sizin tercihinizdir. Örneğin yapımında dileyen kişiler alt kısmına lastik örebilir dileyen kişi ise örmeyebilir. Örgü şişlerine 17 ilmek atıldıktan sonra ilk 5 ilmek haroşa olarak örülüyor. 1 ilmek arttırılıp, 2 tane daha haroşa örüldükten sonra 3 tane ilmeği birlikte haroşa olarak örülür.

Örgü Yüzük Taşı Yelek Modeli

Bayan yelekleri yapan kadınların sayısı oldukça fazla. Hangi motifleri kullanacağına karar veremeyen kişiler de bulunuyor. İşte alın size harika bir model. Bu modeli yapanlar başka hiç bir modele bakmayacaklar bile. Aşağıdaki videoda motiflerin yapımı gösterilmiştir.

Yüzük Taşı Örgü Yelek Modeli

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.