Kolay Hobiler

Anneler Bu Kolay Örgü Modelini Mutlaka Öğrenmelisiniz

16 Ağustos 2019
Anneler Bu Kolay Örgü Modelini Mutlaka Öğrenmelisiniz

Anneler çocuklarına çok güzel örgüler örmek için bu örgü modelini mutlaka öğrenmeliler. Yazlık ve kışlık örgü örmek istiyorsanız göz atın!

Örgü denilince ilk olarak akıllara kışlık örgü modelleri geliyor. Birçok çeşit örgü modeli ve türü vardır. Fakat ülkemizde en çok tercih edilen ve kullanılan kışlık örgülerdir. Kışlık örgüler içerisinde atkı, bere, yelek, şapka, hırka en çok tercih edilen modellerdir. Ülkemizde örgü işi çok seviliyor. Hemen hemen yurdumuzun dört bir köşesinde örgü ören kadın vardır. Örgü örmeyi seven de giyen de çok. Bu yüzden örgü sektöründe yeni yeni birçok ip modeli üretiliyor. Bu ipler ile kadınlar değişik örgü modelleri örüyor. Özellikle kış aylarında kapüşonlu hırkalar, çeşitli şallar, salaş bereler çok fazla kullanılıyor. Hele ki kendi el emeğiniz ise daha fazla dikkat çekiyor. 

Şal Her Zaman Trend

Şal modası ülkemizde hiçbir zaman geçmiyor. İster yaz ister Bahar ayı ister ise kışın şal kullanmak mümkün. Yazlık bir şal modeli örecek iseniz, ince ve terletmeyen ipleri tercih etmelisiniz. Bahar ayları içinde, yaz aylarında kullandığınız ipleri seçebilirsiniz. Kış ayı için şal modeli örmek istiyorsanız, daha kalın ipleri alabilirsiniz. Şal için birçok ip seçeneği mevcut. Son zamanlarda en çok tercih edilen ipler simli ve yaldızlı iplerdir. Bu iplerden şal modeli yaptığınız zaman, hem gece hem gündüz rahat bir şekilde kullanabilirsiniz. Simli bir yapıya sahip olduğu için güneşte ve ışıkla parlayacaktır. Şal modellerinde örümcek modeli her zaman modadır. Fakat günümüzde birçok aparat ile çiçek tarzında şal modelleri örmek mümkün. Bu tarz aparatları Çevrenizdeki tuhafiyelerden rahatlıkla temin edebilirsiniz.

Annelerin Öğrenmesi Gereken Örgü Modeli

Annelerin öğrenmesi gereken örgü
Sayılar üzerinde yazıldığı gibi 79 ilmek başlıyoruz yaprakların tam çıkması için.. kenar ilmekler 7 şer tane.. üzerindeki tarif 2 düz yazılan kısım sadece yaprakların kurulumu .. çok kere yazdım lütfen artık kaç ilmek yapraklar nasıl yapılıyor die soru sormayın gayet açık yazdığımı düşünüyorum..ipim alize baby best 3.5 numara sis kullandım yapacak olanlara kolay gelsin.
Annelerin öğrenmesi gereken örgü modeli

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Tugba dedi ki:

    3 yasini kac ilmekle yapabilirim