Kolay Hobiler

Annelere Özel Hediyelik Tığ İşi Oya Modeli Anlatımlı

22 Haziran 2019
Annelere Özel Hediyelik Tığ İşi Oya Modeli Anlatımlı

Annelere özel yapacağınız başörtülerinde kullanabileceğiniz tığ işi oya modeli. Sizlerde bu oya modeli ile annelerinize başörtüleri yapabilirsiniz.

Annelere Özel Hediyelik Tığ Oyası

El işi yapmak hem genç kızların hem de daha orta yaşlı kadınların ilgisini çeken uğraşlardan biridir. Ortaya renkli ve faydalı ürünler ortaya çıkarmak adına hemen her kadın bu el işlerini yapmaya özen gösteriyor. Beyin sağlığı ve ruh sağlığı açısından önemli faydaları olan el işleri arasında özellikle yazmalar en çok ilgi çekenler arasındadır. Yazma ve tülbentlerin kenarına işlenen çiçekli oyalar kadınların en çok sevdiği el işleridir. Bu modelleri işlemek için farklı kaynaklardan yararlanabilir ve istediğiniz modeli çok kısa bir sürede çıkarabilirsiniz. Oya modeli çıkarmak ilk etapta biraz zor gelebilir. Fakat oya örnekleri sayfasını incelediğinizde en basitten karmaşığa doğru birçok model olduğunu fark edebilirsiniz.

El İşi Yapmak Artık Çok Kolay

El işi konusunda işe nereden başlayacağını bir türlü kestiremeyen insanlar oya anlatım sayfalarından rahatlıkla faydalanabilirler. Önce yazma kenarı kıvırma sonra da bu yazmanın kenarına oyayı işlemeyi öğrenmeniz gerekiyor. Ancak dilerseniz yazmanızı kenarı kıvrılmış şekilde hazır olarak da alabilirsiniz. Böylece hemen işlemeye başlayabilirsiniz. Tığ oyaları sayfalarında sizlere çok basit modeller de gösteriliyor. Yeni başlayacak biriyseniz mutlaka ilk olarak basit modelleri seçmelisiniz. Basit modeller genelde tek renk ile işlenen oyalardır. Çiçekli işlenen basit oya modelleri de vardır. Bunlar da yeşil bir basit oya zemini üzerine minik çiçekler yapılan modellerdir. Dilediğiniz şekilde bir oyayı seçerek işlemeye başlayabilirsiniz.

Annelere Özel Hediyelik Tığ Oyası

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.