Kolay Hobiler

Annelerin En Sevdikleri Işıltılı İğne Oyası Modelleri

27 Ekim 2019
Annelerin En Sevdikleri Işıltılı İğne Oyası Modelleri

Oyacı kadınların ve annelerin en çok sevdiği ışıltılı iğne oyası modelleri bir ayara toplandı. Hadi hemen bu modelleri incele!

El işi sanat grupları,  geçmişten günümüze kadar gelen aynı zamanda geçmişin izlerini de üzerinde taşıyan adeta canlı bir sanat dalı da diyebiliriz. Geçmiş dönemlere bakıldığında, eskiden sadece ısınma amacıyla örülmeye başlayan bu sanat dalları daha sonrasında kendi gruplar arasında farklı farklı şekillerde ve modellerde karşımıza çıkıyor.  Bu sanat dalları arasındaki, kollarından biri de iğne oyaları sanatları gelmektedir. Bu sanat dallarıyla,  öncelikle kadınların yazmalarının kenarlarına iğne oyası oya modelleri işlenerek daha sonra zamanda birlikte günümüzde de kadar birçok farklı alanlarda da kullanılmaya başlandı.  El işleri sanat grupları,  arasında yazlık elbiseler süslemeleri,  takı tasarımları havlu kenarları gibi birçok akla hayale gelmeyecek alanda da karşımıza çıkmaktadır. 

El İşi Sanatları Her Daim Hayatlarımızda Yer Alacaktır

El işi sanat,  gruplarının hemen hemen herkesin en çok beğendiği ve gelecek nesillerde de bu sanat dalının gereğinden fazla önem verildiğine dair çalışmalar ile gösteriliyor. Özellikle de moda dünyasında da bu sanat dalına ilginin yoğunlaşması ile birlikte el işleri sanatı modanın da vazgeçilmez kolları arasında yer alır diyebiliriz.  Oya örnekleri arasında çiçek, güller,  çilek gibi birçok farklı köşelerinde oya modelleri oluşturularak kişilerin kendine hayran bıraktırıyor. El işi sanat kurumları arasında,  iğne el isi sanat modelleri hemen hemen herkesin en çok büyüleyici etkiye sahip olduğu gruplar arasındadır.  İsteyen herkes bu sanat dalına öğrenebilir. Hayatımızın, vazgeçilmez el isleri gruplarıdır. 

Işıltılı İğne Oyaları

Şirin mi Şirin İğne Oyası Modeli
Yeni Nesil İğne Oyası Modeli
Çeyizlerin sultanı iğne oyası modeli
Hem Çıtı Pıtı Hem Kolay İğne Oyası
Çiçekli İğne Oyası Anlatımlı Yapılışı
Tavşan Kulakları İğne Oyası Modeli
Kullanmaya kıyamazsın iğne oyası modeli
Badem İğne Oyası Anlatımlı Yapılışı
İşlemesi Kolay Ağır İğne Oyası Modeli
Ağır iğne oyası modeli
en kolay iğne oyası modeli
Farklı İğne Oyası Yapılışı
Yazma Kenarı İğne Oyası
Badem Şekerleri İğne Oyası Modeli
Sıra Sıra Kalpler İğne Oyası

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.