Kolay Hobiler

Aşırı Tatlı Çiçekli İğne Oyası Modeli Yapılışı

18 Mart 2020
Aşırı Tatlı Çiçekli İğne Oyası Modeli Yapılışı

İlk kez göreceğiniz çıtı pıtı ve çok şık iğne oyası modeli. Bu şirin mi şirin oya özellikle yazmalara çöl yakışacak.

İğne Oyaları İle Yapılacak Zevkli Tasarımlar

İğne oyası, yapan kişiye keyifli zamanlar geçirten aktivitelerdir. İğne oyaları ile birbirinden güzel el işleri, masa örtüleri yapılabilir. Evlerde süs örtüleri olarak kullanımları da oldukça yaygındır.

İğne oyası yapılışları, aslında oldukça kolaydır. Yapan kişinin dikkati ve emeği ile en güzel tasarımlar ortaya çıkacaktır. İğne oyaları ile en şık elbise ve dekoratif tasarımlar yaratılabilir. Yaşam alanlarını bu sayede kolaylıkla güzelleştirmek mümkündür. İğne işleri, geleneksel el sanatlarımız içerisinde en zevkle yapılan motiflere sahiptir. İğne işleri, eski zamanlarda aile büyükleri tarafından gençlere öğretilmekte idi. Son zamanlarda bu konuda çok fazla yardımcı kaynak yazılmaktadır. Ayrıca, hemen birçok semtte de bu konuda kurslar açılmaktadır. Bu el sanatlarının gelecek kuşaklara da taşınması için gereken her türlü fedakarlık gösterilmektedir.

Kalbim Çiçek Açtı İğne Oyası Yapılışı

İğne Oyalarına Son Dönemlerde Artan Talep

İğne oyalarına son dönemlerde oldukça talep artışı bulunmaktadır. Bunun en önemli nedenlerinden biri, el sanatlarına olan taleptir. Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de el sanatlarına olan ilgi ve talep, artış göstermektedir. İğne oyalarının en güzel tarafı, konulduğu alanı zarif ve şık göstermesidir. Havlu kenarları ve başörtülerinde kullanımı oldukça yaygındır. Mutfak, salon gibi yaşam alanlarında da iğne oyası ile yapılmış çok sayıda örtü bulunur. Boş zamanlarını faydalı hale getirmek isteyenler için önerilen uğraşlar arasındadır. Bu sayede keyifli vakitler de geçirilebilir.

Kalbim Çiçek Açtı İğne Oyası YapılışıZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.