Kolay Hobiler

Aşk Kokulu Çok Çıtır Bir İğne Oyası Modeli Yapımı

26 Kasım 2019
Aşk Kokulu Çok Çıtır Bir İğne Oyası Modeli Yapımı

Anadolu kadınlarından bize armağan olan iğne oyası artık yep yeni modeller ile karşımıza çıkıyor. Yeni oyaları sende hemen öğren!

Üretimde teknolojik ve makine işçiliği artış gösterdikçe el işi ile yapılan ürünlerin kullanımı biraz azalmıştır. Eskiden insanlar çorap, kazak, yelek, hırka vs. kıyafetleri el örgüsü   hazırlıyorlardır. Kültürel değerlerimiz arasında yer alan oya modelleri ve havlu kenarları, yazma kenarları ve çeyizlik yazmalar ülkemizin kenar kesimlerinde örülüp, kentlerde kermes fuar ve tuhafiye gibi satış mağazalarında satışa sunuluyor. Unutulmaya yüz tutmuş el işi sanatları arsında yer alan iğne oyaları başörtülü bayanların kullanmakta olduğu yazma kenarlarına çekilerek ya da örülerek, kullanıma hazır ediliyor.

El Örgüsü Mü, Makine Örgüsü Mü?

El örgüsü mü yoksa makine örgüsü mü kullanmak daha iyidir, diye soracak olursanız bu durum tamamen zevk meselesi olmaktadır. Ancak el örüğünü kalitesine ve şıklığına derman sığmaz.  Estetik bir yapıya sahip olması sayesinde kombin edildiği diğer parçalarla uyum sağlayan iğne oyaları her geçen gün yepyeni tasarımlar ile karşımıza çıkıyor.  Hal böyle olunca da bütün kıyafetler ile uyum sağlayan modeller hazırlanmamız da mümkün hale geliyor.

Çok Çıtır İğne Oyası Modeli

Sizlerde zevkinize uygun iğne işi modellerini örmek istiyorsanız, anlatımlı oyalar linkinde ö el işi örneklerini yapılışlarına göz atabilir, uygun malzemeleri tedarik ettikten sonra örerek, şık modeller ortaya çıkarabilirsiniz, İnternet ortamında videolu anlatımlar sayesinde örgünü nasıl yapıldığı kısa zamanda öğrenip, hızlı ve pratik bir şekilde örebilme fırsatı bulabileceksiniz. 

Çok Çıtır İğne Oyası Modeli

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.