Kolay Hobiler

Aşk Merdiveni Örgü Modeli Yelek, Kazak ve Şal Örneği

29 Nisan 2019
Aşk Merdiveni Örgü Modeli Yelek, Kazak ve Şal Örneği

Şiş işi örgü modelleri arasına aşk merdiveni modelini de ekliyoruz. Yelek, kazak ve şallar gibi örgülerde kullanılan bu örneği öğrenmek ister misiniz?

Örgü modelleri, bayanların merak ettiği konular arasındadır ve özellikle yeni başlayanlar kolay öğrenebilecekleri örgü modellerini ararlar. Aşağıda sizler için kolay bir şekilde örebileceğiniz 3 farklı modeli anlattık. Bu kolay modeller ile çok farklı işler çıkarabilirsiniz.

Aşk merdiveni örgü modeli

Modelin ismi, “Ne istersen Onu Ör” şeklinde olup, adından da anlaşılacağı üzere bu modeli çok farklı noktalarda kullanabilirsiniz. Bu model için 3,5 numara şiş kullanılması gerekir. Modelin ilk sırasında 1 kenar ilmeği ile başlanır ve ters örer gibi 3 ilmekten 3 ilmek çıkarılır. Sonra 1 düz 3 ilmekten 3 ilmek çıkarılır ve tekrar 1 düz. 2.sıra ise sıra başına kadar ters örülür. 3.sıra 1 düz ortada kalacak şekilde 3 ilmekten 3 ilmek çıkarılır.Ç

1.sıra için 1 Düz 2 ters 1 düz 2 ters yapılır. 2.sırada ise 1 ters 2 düz ilmekle 1 tersin arasına boşluk atılır ve ip arkadan çekilir. 3.sıraada ise 1 düz 1 ters 2.ters ilmekle çekilen ilmek birlikte örülür.

5 numara şiş ve kalın iple örülür. 1.sıra 1 kenar ilmeği 2 düz 1 ilmeği örülmeden kendi yönümüze alınır ve 1 düz. 2.sıra 1 kenar ilmeği ve 2 ilmeği bir örerek öndeki ilmek tekrar örülür. İlmekler şişte bırakılır ve 1 ters yapılır.

Aşk Merdiveni Örgü Modeli

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.