Kolay Hobiler

Asma yaprakları örgü modeli bayan yelekleri şal örneği

19 Aralık 2019
Asma yaprakları örgü modeli bayan yelekleri şal örneği

Asma yaprakları örgü modeli ile ajurlu örnek ile bayan yelekleri, şal, bebek yelekleri, bebek battaniyesi dahil çeşitli bir çok örgüler örebililirsiniz.

Örgü modelleri ve çeşitlilik gösterdiği birçok değişik modeli vardır. Örgü de desen örme esnasındaki ilmek alışlarının farklı farklı olması sayesinde oluşur. İplerin kalınlığına göre de kalın şiş ya da ince ipe ise ince şiş kullanarak daha düzgün ve daha güzel örülmesini sağlar.

Örgü işleri ile birçok değişik şeyler üretilir.  Örneğin kazak, yelek, hırka, atkı, bere, şal, panço, battaniye gibi kışın soğukları ile baş etmenizi sağlayacak giysilerin yanı sıra ev tekstil ürünleri de yapılabilmektedir.  Mesela kırlent, bebek battaniyesi,  perde ve bilimum örtüler gibi kullanışlı ürünlerdir. Ayrıca bebek örgüleri de çok revaçtadır ki, bebe yünü denilen bebekler için özel olarak tüysüz ve yumuşacık üretilen iplerle örülürler. Renkli orlon, yün ya da merserize ile örgü işlerinizi mevsimlik ya da kışlık olarak örebilirsiniz.

Asma yaprakları örgü modeli

Örgü işleri genelde kışın yapılacağı düşünülerek yapılır ama son yıllarda  yazlık ipler ve yeni modernize modeller ile yazlık örgüler de hanımların gözdesi olmaya başlamıştır. Yazın bile sırtımızı cereyandan, akşam serinliğinden koruyan yelekler, çeşit çeşit renklerde, örneklerde ve modellerle üretilerek hanımlarımızın dolaplarında yerini almaktadır. Bu örnekleri örgü kitapçıklarından ilmek sayısı ve örme aralığı gibi birçok açıklamaları ile öğrenebilir, takip ederek örme işlemini tamamlayabilirsiniz. Hatta sizler de ördüklerinizi sitede yayınlayarak arkadaşlarınız ile bilgi alışverişinde bulunabilirsiniz.

Asma Yaprakları Örgü Modeli Yapılışı

ETİKETLER: ,
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.