Kolay Hobiler

Ayrılmaz İkili Tığ İşi Oya Modeli Çok Sevimli

15 Eylül 2019
Ayrılmaz İkili Tığ İşi Oya Modeli Çok Sevimli

Ayrılmaz ikili diye adlandırılan çok sevimli tığ işi oya modeli. Arkadaşlarınıza yapacağınız hediyelik yazmalarda kullanabilirsiniz.

Tığ Oyaları ile Gelen Güzellik

Tığ oyası ile birbirinden şık ve güzel modellerde süs eşyaları yapmak mümkündür. Bunun için, anlatımlı el sanatları sitelerinden yardım alınabilir. Geleneklerimizde sıkça yer bulan el sanatları arasında, tığ oyalarının yeri ve önemi çok fazladır. Özellikle, yeni evlenecekler için hazırlanan havlu kenarları ve yazmaların çevrelerinde, tığ oyalarını görmek mümkündür. Yazmalarda öne çıkan modellerde birbirinden renkli ve desende tasarımlar yer alır. Bazı modellerin çok güzel anlamları da bulunmaktadır. Geleneğimizi gelecek nesillere aktaran en güzel el sanatları arasında yer alırlar. Boş zamanları değerlendirmenin en güzel yollarından biri de el sanatları ile uğraşmaktır. El sanatlarında birbirinden şık modellerin yer aldığı tığ oyaları, her zevke hitap edecektir.

Ayrılmaz Kardeşler Tığ İşi Oya Modeli

Tığ Oyalarında Geleneksel Çizgiler

Tülbent oyaları, yazmalar, yelek kenarlarında, tığ oyalarının en şık örneklerini görmek mümkündür. Tülbent ve yazmalarda, geleneksel çizgiler hakimdir. Çağdaş tasarımlarla geleneksel çizgileri buluşturmak isteyenler için de öne çıkan modeller, takılardır. Otantik tarzda döşenen evlerde tığ oyası ile kenarları süslenmiş perdeler de çok şık duracaktır. Kolyelerde de aynı çizgileri yaratmak mümkündür. Kişinin özgün tasarımlarını yansıtması bakımından da tığ oyaları tercih edilmektedir. Evlerde son derece zarif duran dekoratif örtüler de tığ oyaları ile işlenmektedir. İnce bir zevkin, köklü bir geçmişin izlerini yansıtması açısından, tığ oyalarının yeri büyüktür. Bu bakımdan hem zevkli hem de yararlı uğraşlar arasında öne çıkmaktadır.

Ayrılmaz İkili Tığ İşi Oya Modeli

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.