Kolay Hobiler

Badem Modeli Örgü Yelek Anlatımlı

17 Temmuz 2019
Badem Modeli Örgü Yelek Anlatımlı

Yazı boş geçirmemek için badem örgü yelek modeli yapılışını siz hanımlar için kaydettim. Benzer örgü modellerini yorum olarak bana göndermeyi unutmayın.

El örgüsünün bilmeyenimiz yoktur. Her dönem güncellenen model seçenekleri ile tarihe meydan okuyan el örgüsü sanatı artık internet ortamında tüm dünya tarafından tanınır duruma gelmiştir. Bu işi hobi ile yapan ev hanımları boş zamanlarını değerlendirmek adına yaptıkları örgü modelleri ve yapılışlarını açtıkları web sayfalarından yayınlayıp, bu iş ile uğraşmak isteyenlere büyük katkı sağlıyorlar.  Bu tarz hobiler ile uğraşan kadınlarımız yaratıcılıklarını ve hayal dünyasını kullanarak daha özgün ve doğal ürünler ortaya çıkmıştır. Öte yandan atalarımızdan kalan bu güzel geleneği modern hayatımıza kadar getirmeyi başaran Türk kadınları kültürel değerlerimize verdiği önemi tüm dünyaya kanıtlamıştır.

Örgü Örerken Nelere İhtiyaç Duyarız

Örgü örerek en çok ihtiyaç duyduğumuz detay tabi ki öreceğimiz ürün için uygun modeldir. Model ihtiyacımızı karşıladıktan sonra öreceğimiz ürün yazlık örgüler mi yoksak kışlık örgüler mi, buna bakmak gerekir. Bu kategorilere bakmamızın neden ise buna uygun ip seçmektir. Çünkü piyasa da farklı kalınlıkta ve türde binlerce ip çeşidi bulunmaktadır.  Bunların bir kısmı yazlık örgüler bir kısmı da kışlık örgüler için kullanılmaktadır.  Eğer model bulma konusunda sıkıntı yaşıyorsanız internette öreceğiniz örgünün türünü yazarak ya da anlatımlı örgüler şeklinde arama yaparak binlerce modele erişim sağlayabilirsiniz.  Öreceğiniz örgü tekniğine göre de tıp ya da şiş seçimlerinizi yaptıktan sonra bu güzel sanatı icraata geçerek marifetlerinizi ortaya dökebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.