Kolay Hobiler

Bağlamalı Baklava Örgü Modeli Bayan Yelekleri Örneği

30 Nisan 2019
Bağlamalı Baklava Örgü Modeli Bayan Yelekleri Örneği

Bağlamalı baklava örgü modelini bayan yelekleri, gelin kız yeleği anne yeleği örebileceğiniz gibi bir çok çeşitli örgülerdede kullanabilirsiniz.

Güzel örgü modeli anlatımlarımız son sürat devam ediyoruz. Bu yazıda anlatımı Gönülden Örgülere ait olan bağlamalı baklava örgü modelinin anlatımını yapacağınız. Bu güzel örnek ile bayan yelekleri, gelin kız yelekleri ve anne yelekleri örebilirsiniz. Gönül hanım örgü videosunda atılacak ilmek sayıları ve kullanılan şiş numarasıyla birlikte ipin hangi marka olduğunu da söylüyor. Sizin yapmanız gereken videoyu başlatmak ve 40 dakika süren videoyu kesintisiz olarak bir defada izlemek. Sonrasında motiflerin nasıl çıkarılacağını anlaşılacaktır.

Bağlamalı Baklava Örgü Modeli

Bağlamalı baklava örgü modelinin her bir motifi 3 no şiş ve angora ip ile örülmüştür. Örnek hem kalın hemde ince iple şık duruyor. Örneğin her bir motifi 15 ilmek ve 16 sıradan oluşuyor. Örneğin anlatımı 3.5 numara şiş ve normal kalınlıkta bir iple 2 motif çıkarılarak anlatılmıştır. 2 motif için 30 ilmek 3 tane ek ilmek ve 5 tane de ön biye için toplamda 38 ilmek gerekiyor. Şişe 38 ilmek atıp hazırlayarak birinci sıra gidiliyor.

Bağlamalı Baklava Örgü Modeli Yapılışı

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Canan dedi ki:

    Arka kısmı girdili ciktili ördüm yeni farkına vardım sökimmi yoksa kalsinmi.dikis yeri duzmu gitmesi lazım