Kolay Hobiler

Bahar Çiçekleri Örgü Bayan Yelek Bebek Battaniyesi Modeli

2 Şubat 2019
Bahar Çiçekleri Örgü Bayan Yelek Bebek Battaniyesi Modeli

Bayan yelekleri bebek örgüleri kalın bir şişle örüldüğü zaman şal dahil sayısız bir çok örgü çeşitlerinde kullanılabilir yepyeni bir örgü modeli.

İnce şişlerle bebek örgüleri ve yetişkin örgüleri örüldüğü gibi kalın örgüyle yapıldığı zaman da şal gibi bir çok örgü örülebilen bahar çiçekleri örgü modelinin anlatımını sizinle paylaşıyoruz. Kış mevsiminin son ayına girmiş bulunmaktayız. Bu aydan sonra artık bahar ayı kendini gösterecek. Bundan dolayı da gönül hanım bu örgü modeline bahar çiçekleri örgü modeli ismini vermiş. Kendisi modelin en çok bayan yelek ve bebek battaniyesine yakışacağını söylese de şallara da ayrıca yakıştığını da belirtmiş. 12 dakikalık bir örgü anlatım videosu ile modelin tüm detaylarından bahsetmiş.

Bahar Çiçekleri Örgü Yelek Modeli

Bahar çiçekleri örgü modelinin motifleri 5 ilmek ve 4 sıradan oluşmaktadır. Modelin anlatımı 3.5 numara şiş ve normal kalınlıkta bir bebe ipi ile 3 motif çıkarılarak yapılmıştır. 3 motif için 15 ilmek 1 tane ek ilmek ve 2 tane de kenar ilmek olmak üzere toplamda 18 ilmek lazım. Şişe 18 ilmek atıp hazırlayarak 1 sıra bütün ilmekler düz örülür.

Bahar Çiçekleri Örgü Bayan Yelek Modeli Yapılışı

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. şengül çetin dedi ki:

    çok güzel modeller teşekkür ediyorum