Kolay Hobiler

Bal ile yapılan 3 maske tarifi 10 yaş gençleştiriyor

6 Aralık 2019
Bal ile yapılan 3 maske tarifi 10 yaş gençleştiriyor

Doğal yüz maskelerinde en çok bal tercih ediliyor. Peki bal ile yapılan maskelerin 10 yaş gençleştirdiğini biliyor muydunuz?

Balın cilde faydalarını bilmeyen yoktur. Sütlü ve ballı maskeler cilde her zaman fayda sağlamıştır. Cildi temizleyerek pürüzsüz hale gelmesini sağlar. Balın en önemli özellikleri doğal antibiyotik olması ve içerisinde çok faydalı vitamin ve mineral bulundurmasıdır. İçeriği ile cildi yenileme özelliği mevcut. Cilt maskesi olarak kullanılan balın cildi gençleştirmesi de bilinmektedir.

Cilde Çok Faydalı Bal Maskeleri

Civan perçemi ve bal maskesi

Civan perçemi ilk olarak 10 dakika suda kaynatılır. Soğuduktan sonra bir çay bardağına koyulur. İçerisine biraz limon suyu, 1 kahve kaşığı zeytinyağı eklenir. Diğer bir kapta ise 1 kaşık bal ve yumurta sarısı karıştırılır. Bu karışım civan perçemi sununun içine eklenir. İçine yulaf unu katılır karıştırılırsa maske haline gelir. Uygulanan maske 30 dakika yüzde kalmalı. Sonra su ile temizlenmeli.

Limon Suyu ve Bal

1 yarım çay bardağı limon suyu ve 2 çay kaşığı balı karıştırırsanız yumuşak ve güzel elleriniz olacaktır. Karışım elinizde 10 dakika kaldıktan sonra elinizi yıkamalısınız.

Badem ve bal ile yüzünüzü temizleyebilirsiniz.

yemek kaşığı bal ile toz haline getirilen 1 avuç badem karıştırılır. İçerisine yarım çay kaşığı limon eklenir. Bu karışım yüze uygulandıktan sonra 15 dakika bekledikten sonra bol su ile yüz yıkanır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.