Kolay Hobiler

Balık Kılçıkları Örgü Kadın ve Bebek Örgüleri Modeli

27 Eylül 2019
Balık Kılçıkları Örgü Kadın ve Bebek Örgüleri Modeli

Balık kılçıkları örgü modeli bebek yelekleri, bayan yelekleri, atkı, bere, bebek ve çocuk hırkası, gibi bir çok çeşitli örgülerde kullanılmaktadır.

Örgü ile Isınmak

 En soğuk günlerde el örgüsü yünlü kazaklar, şallar hırkalarla ısınırız genelde. Hem sıcacık tutar hem de şık bir görünüm katar. El örgüsü sıcaklığı evlerimizi sara bazen de bedenimizi sarar. Yün iplik battaniye, paspas, sandalye minderi, hatta halı bile yapılıyor. Çok çeşitli yerlerde kullanılan örgüler hem bedenimizi ev içimizi ısıtıyor. Kıyafet olarak ta çoraptan şapkaya kadar örgü ile giyinilebiliyor. İplikle şişin bir araya gelmesi hünerli ellerde değişik şekiller değişik modeller halini alıyor. El emeği örgüler bebek battaniyesi, bebek atkısı ve şapkası olarak en değerli varlıklarımız olan bebeklerimizi soğuktan koruyor. Bebek örgüleri daha bebek anne karnında iken yapılmaya başlanıyor.

Öğrenimi Kolay Örgüler

 Hem zevkli hem faydalı olan örgü örme uğraşı aynı zamanda stres üzerinde olumlu etkiler yaratıyor. Farklı modellerle istenilen şekilde yapılan örgüler kışın vazgeçilmezlerimiz arasında yer alıyor. Bilmeyenler için internetten bulabilecekleri anlatımlı örgüler öğrenme konusunda çok yardımcı oluyor. Kışın sıcacık evlerinde otururken eline şiş ve yününü alan ev hanımları değişik modellerle farklı tarzlarda örgüler yapıyor.

Balık Kılçıkları Örgü Modeli

 Hem Yaz Hem Kış Örgü Modelleri

Sadece kışın değil, yazında file şekilli örgü modelleri kullanılabiliyor, örgü çantalar yapılabiliyor, örgü ile saç bandı yapılıp aksesuar olarak kullanılabiliyor. Çok amaçlı üretim alanı olan örgüler evlerimizi ve dolaplarımızı süslüyor. Soğuk havalarda üşütüp hasta olmayalım diye annelerimizin yaptığı yün örgüler ile ısındık.

Balık Kılçıkları Örgü Modeli Yapılışı


ETİKETLER: ,
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.