Kolay Hobiler

Başka Yerde Bulamazsın İğne Oyası Modeli Detaylı Anlatım

1 Ağustos 2019
Başka Yerde Bulamazsın İğne Oyası Modeli Detaylı Anlatım

Anlatımını başka yerde bulamayacağınız iğne oyası modeli. Bu model yazmalarınız, havlularınız ve diğer süslemelerinizde harika duracak!

İğne oyası, yüzlerce bazen de binlerce ufak dikişi dikmek onları bir araya getirmek yöntemiyle yapılan dantelin bir türüdür. Danteli birçok çeşidi vardır. Oyayı yapmak oluşturmak için fazla malzemeye gerek yoktur. Malzemeler sıralanacak olursa iğne, iplik ve makastır. İğne yapılacak dantelin çeşidine göre seçilir istenilen oya nasıl olacaksa ona göre seçmek işi daha rahat yapmanızı sağlayacaktır. İplik yine rengi kalınlığı gibi nicelikleri yapılacak ise göre ayarlanır. Makas ise iş bitiminde fazlalıkları ve ipi kesmek için kullanılır. İğne oyası oya modelleri oldukça fazladır. Yapmak istediğiniz oya yapacağınız şekiller size özgüdür. İğne oyaları örnekleri çoktur. İnceleyip kafanızda tasarladıktan sonra materyaller yardımıyla istediğinizi yapabilirsiniz.

Başka Yerde Bulunmayan İğne Oyası Modeli

İğne Oya Modelleri

İğne oyaları çeşit olarak fazladır. Bu da seçiciliği zorlaştırır. Bunun için ne yapacağınıza karar verirseniz seçim yapmakta zorlanmazsınız. Yapılması uzun uğraş ister. Zaman alır ve zordur ama sonucu gayet beğeni alacak durumdadır. Yeni öğrenmeye başlayan birisi için iğne oyasına direk başlamak zordur. Bunun için örnekleri en basite indirgeyip başlamak ve küçük örnekler, parçalar yaparak iğne oyasına başlamak daha faydalıdır. İğne oyası modelleri önce en ufak olandan başlanır. Birçok örneği olmasına rağmen en çok tercih edilen model ve çeşitleri su şekildedir; narin çiçek iğne oyası, çıtı pıtı minik çiçekler, anne çiçek modeli, büyük geniş çiçek modeli. Bu oya örnekleri yüzlerce çeşitten sadece birkaçıdır.

Başka Yerde Bulunmayan İğne Oyası Modeli

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.