Kolay Hobiler

Başörtüleri Onunla Şenlensin Çiçekli İğne Oyası Anlatımlı

31 Temmuz 2019
Başörtüleri Onunla Şenlensin Çiçekli İğne Oyası Anlatımlı

Başörtülerini şenlendiren çiçekli iğne oyası yapılışı. Tasarımım model hem yazmalara, hem havlulara hem de namaz örtülerine işlenebilir.

İğne oyaları denildiğinde akla ilk olarak her zaman çok ağır ve gösterişli oyalar gelir. Ancak iğne ile yapılan her oya sanıldığı kadar zor ve ağır değildir. Çok hafif olan ancak hafifliği ile de göz dolduran ve her yere yakışan pek çok model mevcuttur. Tülbent kenarlarında daha çok mum oyası, kalp oyası, çiçek oyası ve zürafa oyası gibi hafif işlemeye ve kolay yapıma sahip olan iğne oyası modellerine yer verilir. Ancak mutfak havlularında ve el ve yüz havlularında daha büyük ve ağır işlemelere sahip olan oya modellerine yer veriliyor.

Çiçekli İğne Oyası Anlatımlı Yapılışı

İğne Oyası Modelleriyle Çeyizinizi Çeşitlendirin

Daha çok çeyizlerde görmeye alışık olduğunuz iğne oyası oya modelleri her geçen gün daha farklı renk seçenekleriyle ve farklı çeşitleriyle göz doldurmaya devam ediyor. Kullanımı ile de uzun yıllar boyunca kayda değer bir gelişim gösteren iğne oyası modelleri, eli yatkın olan kişiler tarafından çok daha kolay bir şekilde ve kısa sürede yapılabilir. Bu oyaları kendisi yapan kişiler mevcuttur. Ancak yapamayanlar, para ile yaptırarak çeyizlerinde yer verebilirler. Oya örnekleri renklerinden ve yapım aşamalarından çok basit bir şekilde çıkarılabilir. Videolu anlatım ya da görsel ile detaylı anlatımlara bakarak kolaylıkla dilediğiniz tüm örnekleri çıkarabilir ve sırayla yaparak bir tülbent ya da havlu kenarı haline getirebilirsiniz. Koparmalı şekilde yapılan modeller de mevcuttur.

Çiçekli İğne Oyası Anlatımlı Yapılışı

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.