Kolay Hobiler

Bayrama Hemen Yap Tak Tığ İşi Sıralı Oya Modeli Yapımı

7 Ağustos 2019
Bayrama Hemen Yap Tak Tığ İşi Sıralı Oya Modeli Yapımı

Bayrama kadar hemen yapıp bitirerek başörtüsü olarak kullanabileceğiniz yeni bir sıralı tığ işi oya modelini buradan öğrenebilirsiniz.

Kadınlar kendi kendilerine kaldıkları zaman evde bir meşgale arıyorlar. En çok sevilen el işi örgülerdir. Örgüler içinde kadınlar arasında en çok yapılan tığ işi çeşitleridir. Kadınlar evlerinde örgü örerek stres atıyorlar. Zaman değerlendirip, yeni ürünler örüyor. Birçok kadın yaptığı bu örgüleri, ihtiyacı olan başka kişilere satarak maddi bir kazanç elde ediyor. Bu sayede ufak da olsa aile bütçesine katkıda bulunuyor. Çeşitli kermeslerde el işleri oldukça dikkat çekiyor.

Bir Birinden Şık Tığ İşleri kadınların İlgisini Çekiyor 

Kadınlar birçok modelde tuğ işi örüyor. En çok bilgi göreni ise yazma oyaları oluyor. Özellikle evlenecek genç kızların çeyizi için idealdir. Çeyizlik yazma hem annelerin hem gelinlerin dikkatimi çekiyor. Çeyizlerin olmazsa olmazıdır. Geçmişten günümüze kadar gelmiş olan çeyiz âdeti, herkes tarafından beğenilerek uyguluyor. Bu adet gelenek ve göreneklerimiz arasında yer alıyor. 

Bayram İçin Tığ Oyası Modeli

Birçok tığ işi kadınların elinden çıkıyor. Kadınlar çeşitli modellerde örgü örüyor. Şal modelleri de kadınlar tarafından beğenilerek yapılıyor. Örülen bu şallar kadınlar için kullanışı oluyor. Serin kış akşamları bu şallar kadınlar tarafından kullanılıyor. Yazlık iplerden örülen şallar ise serin yaz akşamlarında kullanışlı oluyor. Birbirinden güzel tığ modelleri ile sizde kullanışlı birçok şey örebilirsiniz. Ördüğünüz örgüleri çeşitli zamanlar da kullanabilirsiniz. Tığ işi yapmak oldukça kolaydır. Eğer tığ işi yapmayı bilmiyorsanız sizde internetten yardım alarak, çeşitli örgü videoları izleyerek öğrenebilirsiniz.

Bayram İçin Tığ Oyası Modeli

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.