Kolay Hobiler

Beğeni Rekorları Kıran En Güzel Tığ İşi Oya Modelleri

21 Ekim 2019
Beğeni Rekorları Kıran En Güzel Tığ İşi Oya Modelleri

Bu tığ işi oya modelleri beğeni rekorları kırıyor. Kadınların en çok yaptıkları tığ oyaları arasından seçilen modelleri buradan inceleyebilirsiniz.

Kadınlar evde boş kaldığı zaman, çeşitli ev aktivitesi yapmayı severler. Bunlardan en çok örgü işlerini tercih ederler Severek tığ oyaları işini yaparlar. Birçok kadın birbirinden güze tığ oyası oya modelleri örerek, kullanıyor. Kadınlar arasında çok kullanılan yazmalara, çok farklı oya modelleri ile süsleme yapılıyor. Tığ oyasını genelde ülkemizde tüm bayanlar sever. Kapalı olanlar günlük hayatta kullanırken, açık olan bayanlar evlerinde her ihtimale karşı mutlaka oyalı yazma bulunduruyor. Evlerinde bir Mevlit veya Kuran okunduğu zaman Gelen misafirlere verebilir veya kendileri de kullanabilirler. Bu yüzden herkes kendi evinde mutlaka oyalı yazma temin ediyor.

Tığ Oyaları İle Yapılan Yazmalar

Ülkemizde birçok kadın yazmayı seviyor. Tığ oyası işleyerek kendine ve sevdiklerini çeşitli yazma modelleri yapıyor. tığ oyası işlerini daha da ilerleterek, çeşitli topluluklarda satış yapıyorlar. Özelikle kadınlara yönelik kermeslerde, kadın el emeği pazarlarında satışını yapıyorlar. Hatta günümüzün internet çağı olmasıyla birlikte, sanal ortam dada bu satışı yapan birçok kişi var. İnternet ve sosyal medyalarda çeşitli sayfalar açarak, oya örnekleri satışa sunuyorlar. Bu sayede ufak çaplı da olsa aile bütçelerine katkıda bulunuyorlar. Ayrıca evde küçük bebeği olup da çalışma imkânı olmayan kişilere ek gelir sağlıyor. Bu açıdan tığ oyalarını satma, insanların ihtiyaçlarını karşılayan biliyor. Tığ oyası yapmayı bilmeyenler yazma sahibi oluyor. Bilen kişiler de bu becerilerini maddi kazanca çeviriyor.

Tığ İşi Beğeni Rekorları Kıran Oyalar

35 adet tığ işi oya modelleri
Kolay Boncuklu Tığ Oyaları
En Çok Yapılan Tığ Oyaları
Tığ işi gelin yazması modeli
Dondurma çubuğu ile tığ işi boncuk oyası
Boncuklu Tığ Oyası Modelleri
Pul Boncuklu Tığ Oyaları
Tığ İşi Çeyizlik Boncuk Oyası
Favori tığ işi boncuk oyası
Tığ işi çarkıfelek oyası

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.