Kolay Hobiler

Beşi Bir Yerde Tığ İşi Oya Modeli Adeta Aşık Olunuyor

23 Eylül 2019
Beşi Bir Yerde Tığ İşi Oya Modeli Adeta Aşık Olunuyor

Beşi bir yerde tığ işi oya modelini görenler adeta aşık oluyorlar. Burada oya modelini öğrenerek siz de yapmaya başlayabilirsiniz.

Hamarat Kadınlar Tarafından Yapılan Tığ işi Modelleri

Tığ oyaları günümüzde kadınların hala evde yaptıkları el emeği işler arasında yer alır. Özellikle de kadınlar tarafından boş vakitlerini değerlendirmek amacıyla tercih edilir. Geçmişten günümüze kadar gelen el emeği evlerin vazgeçilmezi ürünlerin başında gelir. Evlenecek olan genç kızların çeyiz sandıklarında mutlaka bulunması gereken eşyalardır. Sadece bir tığ ve renkli ipler kullanarak birbirinden şık ürünler ortaya çıkartmak mümkündür. Diğer modellere göre daha kolay yapımı sayesinde oldukça ilgi görür. Her kadının yapabileceği ve yaparken de eğleneceği bir iştir. Hazır ürünlere göre daha kaliteli ve uygundur. Kendin zevkinize göre istediğiniz her modeli öğrenip başlayabilir ve uzun yıllar kullanılır.   

Beşi Bir Yerde Tığ İşi Oya Yapılışı

 Sevgiyle Hazırlanan Tığ Oyaları

Sevgiyle, emekle Yapılan tığ oyası modelleri kadınların kendi elleriyle ördükleri oyalardır. Geçmişte sadece ihtiyaç karşılamak amacıyla yapılan göz nuru işler şimdilerde ise, kazanç elde etmek için tercih edilir. Yazma kenarları, masa örtüleri, yatak örtüleri, peçete takımı örtüleri gibi birbirinden şık ürünler yer alır. Günümüzde birçok kadın, el emeği işler veren kurslara giderek öğrenmeye devam etmektedirler. Alıcısı ve kullananı oldukça fazla olduğu için, her alanda karşımıza çıkan en değerli ürünlerdir. Hala tatil bölgelerinde ve göz nuru işler satışı yapılan dükkanlarda birbirinden farklı modeller yer alarak satışa sunulur. Kendi ellerinizle ördüğünüz oyaları sevdiklerinize hediye etmek için doğru bir seçimdir.

Beşi Bir Yerde Tığ İşi Oya Yapılışı

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.