Kolay Hobiler

Bildiklerinden Farklı Tığ İşi Oya Modeli

3 Temmuz 2019
Bildiklerinden Farklı Tığ İşi Oya Modeli

Bildiğiniz tığ işi modellerinden farklı oya modeli. Yazmalarda ve tülbentler de kullanabileceğiniz kolay tığ işi oya modeli yapımı.

Modanın kalbinde,  yer alan aynı zamanda zamanın getirdiği ekstra yeniliklerle beraber tığ işi sanatı da insanlar için unutulması mümkün olmayan sanat dalları arasındadır. Hemen hemen, herkese günlük hayatında farklı şekil ve amaçları ile kullanıldığında, sanatlar hayatımızın kopmaz birer parçası haline gelmiştir. Kişiler dilerlerse, var olan kendi imkânları veya bir başkasının yardımı ile kolaylıkla öğrenebilirler. Değerli olan bu sanat, yüzyıllar boyunca da vardır.  Gelecek nesillerimiz içinde, varlığını hala devam ettirecektir. Farklı alanlarda, farklı fikirler de her daim karşımıza çıkar.  Bu süreç, insanlar için çok önemlidir. Kendi içerisinde, öğrenmiş olduğu bu sanat dalı kendini her daim geliştirerek, eskimeyecek güzellikle sanat dalının ilerlemesine insanların payı çok büyüktür.

Sanat Dünyasının Her Daim Var Olan Güzellikleri

Tığ işleri,  gerçekten de bakıldığı zaman sanat dünyasında var olan yeri her daim kalıcıdır. İnsanlar kendilerini geliştirerek ve kendisine dokunulan sihirli eliyle farklı boyutlarda taşınabilmektedir. Gönül rahatlığıyla herkes öğrenebilir. Günlük hayat içerisinde, her daim adından söz ettirerek kadınların vazgeçilmezleri arasında yer alan şal gelmektedir. Aynı zamanda birçok akla gelen tığ işi,  örnekler ile görebiliriz. Yazma oyaları yelekler,  patikler, çantalar ve benzeri birçok farklı alanlarda da tığ işi örneklerini görebilmek mümkündür. Bu sanat dalı her daim değerlidir.  Bu sürecin bu şekil ilerleyişini zamanın getirdiği olanaklar durumlar bu sanat dalının İzlerinde de görebilmek mümkündür.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.