Kolay Hobiler

Bildiklerinizden Çok Başka Tığ İşi Şeker Gibi Oya Modeli

26 Temmuz 2019
Bildiklerinizden Çok Başka Tığ İşi Şeker Gibi Oya Modeli

Bildiğiniz oya modellerini unutun ve şeker gibi olan tığ işi oya modelini öğrenmeye koyulun. Bu model bildiğiniz diğer modellere göre çok farklı.

Tığ işi olarak yapılan elişi modelleri, çok uzun yıllardan bu yana her daim sevilerek yapılır. Yaz mevsiminde örülen tığ işi örgü modelleri ve harika bir stres atıcı yöntemdir. Günümüzde tığ oyaları hobi olarak yapılırken, bir yandan da gayet güzel bir gelir kaynağı haline gelmiştir. Kadınlar günlük ev işlerini bitirdiklerinde ve akşam çocukları uyuduğunda günün stresini atmak isterler. Bu sebeple tüm boş vakitlerini elişi yaparak değerlendirerek hem para kazanmış olurlar hem de moral olarak kendilerini çok iyi hissederler. Çünkü elişi yapmak zihni canlandırır ve olumsuz düşüncelerden arındırır.

Pembe Yazma Oyası

Tığ İşi Oya Modelleri

Tığ ile yapılabilecek oya modelleri saymakla bitmez aslında. Ama çok sayıda örnek verebiliriz. Tığ işi denildiğinde ilk akla gelen tülbentler, yazmalar, havlu kenarları, danteller gibi örnekler olur. Genç kızlara ilk öğretilen tığ işi, zincir çekmek ve havlu kenarı modelleridir. Tülbent kenarlarına yapılan çok sayıda tığ işi motifler bulunur. Elinizde bir tığ ve ip varsa uzun bir zincir çekerek kolay bir havlu kenarı modeline başlayabilirsiniz. Belirli bir sayıda zincir çektikten sonra her zincir deliğine geçireceğiniz ikili ya da üçlü trabzanlar sayesinde gerçekten çok basit olduğunu anlayarak elinizden bırakamayacak hale gelirsiniz. Tığ işi modellerini sürekli pratik yaparak öğrenebilirsiniz. Öğrendiğiniz ve yapmış olduğunuz tüm elişi modellerini internet siteleri aracılığı ile satışa sunarak gayet güzel kazançlar da elde edebilirsiniz.

Tığ İşi Şeker Gibi Oya Modeli

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.