Kolay Hobiler

Bir Gönülde İki Sevgili Tığ İşi Oya Modeli Yapılışı

12 Eylül 2019
Bir Gönülde İki Sevgili Tığ İşi Oya Modeli Yapılışı

Tığ işi bir gönülde iki sevgili oyasını daha önce hiç duydunuz mu? Burada tığ oyasının anlatımı ve tüm detayları bulunuyor.

Yeni Tığ İşleri

Kadınlar çeşitli zamanlarda evlerinde oturduğu yerden el işi yapmayı çok severler. Kadınlar evlerde en çok örgü işleri ile ilgilenmeyi severler. Kadınların evlerde yapmış olduğu örgü modellerinden en çok yapılan türü ise tığ işleridir. Tığ oyaları hanımların hünerli ellerinden çıkmaktadır. Kadınların birbirinden güzel yapmış olduğu tığ işlerini ülkemizde sıklıkla kullanan kesimler vardır. Tığ işleri aynı zamanda çeyizler için en çok kullanılan modeller arasında yer almaktadır. Günümüzde en çok çeyizler için yapılan tığ işleridir. Özellikle çeyizlik yazma kenarları ve oyalar günümüzde çok kullanılmaktadır.

Bir Gönülde İki Sevgili Oyası

Yazma oyaları

Geçmişten günümüze kadar gelmiş olan tığ işlerinin en çok sevilen modellerinden bir tanesi de yazma oyalarıdır. Oyalı yazmalar hem çeyizlik hem de günlük hayatta kadınların tercih ettiği yazma türlerinden bir tanesidir. Bu işlerini yapmak çok zordur. Tığ oyası yapmak istediğiniz zaman internetten sitelerden yardım alabilirsiniz. Günümüzün tam olarak internet çağı olmasının sebebi sebebiyle artık birçok bilgi ve modelleri internetten bulabiliyoruz. Tığ işleri üzerine açılmış birçok internet sayfası vardır. Sizlerle buralardan bakarak tığ işlerini öğrenebilirsiniz. Ayrıca farklı modelleri de bu siteler yardımı ile örebilirsiniz. Oya modellerinin bulunmuş olduğu internet siteleri ziyaret ederek, farklı oyalar örebilirsiniz. Oya modelleri kadınların en çok ördüğü modellerdendir. Çeyizler içinde çok fazla kullanılıyor. Sizlerde bu modellerden, dilediğiniz renk ve tarza örerek, kullanabilirsiniz.

Bir Gönülde İki Sevgili Oyası

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.