Kolay Hobiler

Bir İğne Oyası Modeli Ancak Bu Kadar Güzel Yapılır

12 Ekim 2019
Bir İğne Oyası Modeli Ancak Bu Kadar Güzel Yapılır

Bir iğne oyası model ancak ve ancak bu kadar güzel yapılabilirdi. Merak edenler için anlatımlı video ile yapılışı burada.

İğne oyaları ile şık süs eşyaları, başörtüleri ve yazma kenarları yapılabilir. Kolye zincirleri ve masa örtülerinde de kullanımı yaygın olarak görülür. Yurt dışında ve ülkemizde el sanatlarına olan talep her geçen gün artmaktadır. Dışarıdan alınan makine işlerine nazaran, çok daha kaliteli ve ağır duruşları olan el sanatları tercih edilir.

Havlu kenarları yaparken de iğne oyalarını görmek mümkündür. Düz ve desensiz sıradan bir havluyu bu çok şık iğne oyaları, eşsiz bir hale getirecektir. Yapan kişinin zevkini ve emeğini yansıtan iğne işleri, hemen herkesim tarafından beğeni toplayacaktır. İğne oyasında gerekli olan en önemli iki unsur bulunur. Bunlar sabır ve emektir. Sabırlı uğraşlar sonucunda çok şık iğne oyalarını tasarlamak mümkündür.

Boncuklu Kenarı Oyası Yapılışı

İğne Oyalarının Yaşam Alanlarını Süslemesi

İğne oyası modelleri, konulduğu yaşam alanlarını süslemektedir. Her ortamda şık ve zarif durması herkesim tarafından beğeni toplamaktadır. Geleneksel el sanatlarımız içerisinde ayrı bir önemi bulunan iğne oyaları, geçmişten günümüze nakledilen el sanatlarındandır. Evlerde aile büyükleri tarafından yapılan iğne oyaları, genç nesle de öğretilmektedir. Aile büyüklerinden öğrenme imkânı olmayanlar için de açılan kurslar ile bu sanatı öğrenmek mümkündür. Yapılışı son derece keyifli olan iğne oyası işleri, bitiminde de çok güzel olan tasarımlardır. Boş zamanlarını yararlı ve keyifli bir hale getirmek isteyenler için önerilen el sanatlarının başında gelir.

Boncuklu Kenarı Oyası Yapılışı

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.