Kolay Hobiler

Bir Kaç Adımda Kahve Çatlağı Örgü Bebek Yeleği Modeli

21 Ocak 2019
Bir Kaç Adımda Kahve Çatlağı Örgü Bebek Yeleği Modeli

Kahve çatlağı örgü modeli bayan yelekleri, bebek yelekleri gibi sayısız birçok örgü çeşitleri için kullanılan ideal bir örnek.

Kahve Çatlağı Örgü Bebek Yeleği

Yapılışı:
Ön 3kısımdan başlanarak 7 ilmek atılır ve 5 diş haraşo örülür. Ön pat için 8 tane ilmek haroşa attıktan sonra 21 tane düz, 8 tane ilmek ise haraşo örüyoruz. Sahte görünümlü cep yapmak için ise 8 tane haraşo 1 tane ters, (1 örnek 3 ilmekten olacak) sol şişte bulunan 3. ilmeği 2. ilmeğin üstünden geçirerek bırakıyoruz. Kahve çatlağı örneği için ise 8 haraşo 1 tane ters (1 örnek 3 ilmekten olacak) sol şişimizdeki 3.ilmeği 2. ilmeğin üstünden geçirerek bırakıyoruz. Sonrasında örgüyü 1 düz ,1 artma , 1 düz olarak örüyoruz. Şu anda 1 tane örnek oldu arada 1 ters örerek tekrar örnek yapıyoruz. 7 tane motif yaparak yaka kısmında 12 ilmek kesiyoruz. Omuz kısımları 25 tane ilmekle örülüyor. Arka kısım ise 65 ilmekle başlanıyor. Kenarlarda 8 tane haraşo örerek 12 örnek yapıyoruz. Yeleğin kenarlarını fıstık yaparak ekliyoruz.

Çiçeği İçin

8 tane zincir çeki birleşitiriyoruz. 3 tane daha zincir ördükten sonra 1 trabzan yapılıyor. Bu şekilde 6 tane yapıyoruz. Üst sırada 3 zincir örerek tığa 1 defa doladıktan sonra 3 zincirin içine batıyoruz. Tekrardan dolayarak tekrar aynı yere batıyoruz. 7 defa batacağımız tüm ilmekleri 1 defada topladıktan sonra 7 li fıstık yapıyoruz. Çiçek motifini 6 kanat fıstık olarak yapıyoruz. Ortaya ise beyaz fıstık yaparak bitiriyoruz.

Kahve Çatlağı Örgü Modeli Videolu Anlatım

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.