Kolay Hobiler

Bohçaların Sultanı Renk ve Model Uyumlu Tığ İşi Yazma

2 Haziran 2019
Bohçaların Sultanı Renk ve Model Uyumlu Tığ İşi Yazma

Çeyiz bohçalarının sultanı olan tığ işi ile yapılan el işleri her zaman en gözdeler arasındadır. Renk ve model uyumlu harika bir yazma oyası.

Tığ işi pek çok bayanın severek yaptığı bir hobidir. Tığ ile örgü örerek çeşitli modeller ortaya koyabilirsiniz. Yıllardır bu alanda birçok kadın örgü örerek bu modelleri evinde kullanmış ya da satarak evine katkı sağlamıştır. Eski dönemlerde tığ ile örülen dantel süsler don derece modaydı. Mutfak dolaplarında, televizyon üstünde, sehpa ve masaların üzerlerinde hep dantel işlemeler kullanılıyordu. Günümüzde bile hala bu danteller kullanılmaktadır. 

Yazma modelleri bayanların severek kullandığı tığ işi modelleridir. Aynı renk tonunda şal yapabileceğiniz gibi farklı renk tonlarında da şal örebilirsiniz. Kız çocuklarında da çok şık duran bu şal modellerini çiçek motifleriyle süsleyebilirsiniz. Simli ipler de şal modellerinde çok şık durur. 

Bohçaların Sultanı Oyası

El emeği verilen ürünler her zaman değerini korur. Özelikle eski insanlar el örmesi ürünlere daha ayrı bir değer verir. Bu nedenle emek vererek yaptığınız oya modellerini internet sitelerinde satışa sunabilir ya da çevrenizde de satabilirsiniz. Aynı zamanda bu oya modellerini hatıra olarak saklayabilir ya da evinizde kullanabilirsiniz. 

Bohçaların Sultanı Oyası

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.