Kolay Hobiler

Bol Sipariş Alan İğne Oyası Modeli Anlatımlı Yapımı

17 Aralık 2019
Bol Sipariş Alan İğne Oyası Modeli Anlatımlı Yapımı

İğne oyası modellerinden bazıları çok fazla sipariş alıyor. Şimdi paylaştığımız oya modeli de bol sipariş alan modellerden birisi.

İğne oyaları örgü tekniklerinin yıldızlı ürünleridir demek yanlış olmaz. Her zaman örgü sınıfında bir adım önde yer alan iğne oyaları adeta mükemmelliği yansıtan ürünlerdir.  İğne oyasını yapmak oldukça zordur ve öğrenmeden yapmak mümkün değildir. Yıllardır kadınlar nesilden nesile birbirlerine bu işi öğreterek günümüze taşımayı başarmışlardır. İğne oyası yapılışları bugün birçok farklı kaynakta bayanlara sunulur. Oldukça geniş bir yelpazeye sahip olan iğne oyası modelleri her daim farklılık yaratmaya devam eden örgü teknikleri arasında yer almaya devam edecektir.

Bol sipariş alan iğne oyası modeli

Her Biri Bir Sanat İğne Oyaları

İğne oyası yapmak sabır ve yetenek ister. Bir kere yapıldıktan sonra ise deyim yerindeyse bağımlılık yaratır. Ustalık işi iğne oyaları her daim ilgi çeken motiflere ve modellere sahiptir. İğne ile işlenen motifler birbirine birleştirilerek birbirinden güzel yazma oyaları ortaya çıkartılır. Genele bakıldığı zaman da iğne oyası modellerinin kullanıldığı ürünler genelde yazmalar ve havlulardır. Bir iğne oyası en güzel hali ile havlu ve yemenide görülür. Ütülenerek sergilenen iğne oyaları sağlam yapısı ile de tercih sebebidir. Havlular için hazırlanan havlu oyaları rengarenk çeşit ve modelde hazırlanır. Özel olarak işlenen iğne oyaları havlularda muhteşem bir görünüm yaratır. Birçok bayanın özenle ördüğü iğne oyaları çeyizlik sandıkların da baş tacıdır. Gelinlerin en kıymetli hediyeleri arasında her daim iğne oyasından hazırlanan hediyelikler yer alır. 

Bol Sipariş Alan İğne Oyası Modeli

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.