Kolay Hobiler

Bomba Gibi Görünen Kırmızı Çiçekli Tığ İşi Oya Modeli

22 Kasım 2019
Bomba Gibi Görünen Kırmızı Çiçekli Tığ İşi Oya Modeli

Görünüşü harika olan geniş çiçekleri ile işleyeceğiniz şeylerin kenarlarında şık duracak olan tığ işi oya modelini bir kaç dakikada öğren!

Kadınların en çok severek yaptığı işlerden bir tanesi de tığ ile el işi yapmaktır. Bazı kadınlar çift mil kullanarak el işi yapmayı daha çok sevse de tığ ile yapılan el işleri de çok tercih edilenler arasındadır. Tığ işleri ince işlerdir ve büyük bir özen gerektirmektedir. Tek bir ilmeğin dahi yanlış alınması bazen hataya neden olabiliyor. Tığ ile sabun bezleri, fular ve şal gibi birçok farklı model işleyebilirsiniz. Önemli olan modele uygun olan iplik ve mil seçimi yapmanızdır. Sizlere verilen anlatımlı tığ işlerinde bu tarz detaylar da belirtiliyor. Sizler gerekli malzemelere sahip olduğunuzda tek yapmanız gereken aşama aşama bu detaylara özen göstermek olacaktır. Her türlü detayı atlamadan yaptığınızda modelinizin ortaya çıktığını görebilirsiniz.

Geniş Çiçekli Tığ Oyası

Tığ İle Sizlere Sunulan Model Örnekleri

Tığ ile oya modelleri işlemek istiyorsanız çok şanslısınız demektir. Çünkü bu modeller de çok fazla seçenek bulunuyor. Bu modeller içerisinde sizler de kendi hoşunuza giden bir modeli bulup işleyebilirsiniz. Bazı modeller tek renk ile işlenirken bazıları iki ve üç renk ile işlenmektedir. Çiçekli olan modeller de zemine yeşil çimen zemini yapmanız gerekiyor. Sonrasında da renkli iplerle üst kısımlarına çiçekleri yapmaya başlıyorsunuz. Henüz acemi olan hanımlar bu konuda son derece şanslıdır. Çünkü bu modellerde de çok basit anlatımlar bulunuyor. Hoş bir çiçekli yazma ile çeyizlerin daha da hareketlenmesini sağlayabilirsiniz.

Geniş Çiçekli Tığ Oyası

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.