Kolay Hobiler

Boncuklu Çiçek Bahçesi Tığ İşi Yazma Oyası Yapımı

29 Nisan 2019
Boncuklu Çiçek Bahçesi Tığ İşi Yazma Oyası Yapımı

Tığ işi boncuklardan yapılan çiçek bahçesi oyası modelinin tüm detaylarını paylaştık. Yazmayı güzelleştiren etrafındaki şirin boncuklardır.

Hayatımızda yazmaları bir çok yerde kullanıyoruz. Başörtüleri, bebek yüz örtüleri, namaz örtüleri, mevlüt örtüleri gibi bir çok yerde kullanılan yazmaların da kullanmadan önce süslenme işi vardır. Yazmalar süslenirken de farklı farklı oyalar yapılmaktadır. Tığ oyaları da bu oyaların başında gelmektedir. Paylaştığımız örnekteki yazma oyası adeta bir çiçek bahçesini andırıyor. Açık renk yazmalara yapıldığı zaman göz alıcılığı olan bu modeli Derya hanım anlatmış. Sizde başörtülerinizin kenarını bu şık oya modeli ile süslemek isterseniz motiflerin anlatım videosundan nasıl yapıldığını öğrenebilirsiniz. Son günlerde bu örnek ile yapılan yazma sayısı oldukça fazla. Bu da demek oluyor ki kadınlar bu oya modelini beğendiler.

Çiçek Bahçesi Oyası

Boncuklu oyalar hem iğne hemde tığla yapılmaktadır. Tığla yapılanlar da iğne ile yapılanlar da çok tercih edilmekte. Gelin boncuklarla yapılan çiçek şöleninin nasıl yapıldığını hep birlikte öğrenelim. Yapacak olan herkese kolay gelsin.

Boncuklu Çiçek Bahçesi Tığ İşi Oya Yapılışı

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.