Kolay Hobiler

Bu Ay Bu Tığ İşi Oya Modeli Trend Oldu

12 Temmuz 2019
Bu Ay Bu Tığ İşi Oya Modeli Trend Oldu

Günümüzde olduğu gibi eskiden de senelerce saklanmış tığ işi oya modelleri vardı, bu modeller arasında bu ay bu tığ işi modeli trend oldu.

Günümüzün birçok alanlarında, karşımıza çıkan el emekleri arasında tığ işleri önde gelmektedir. Hemen hemen herkesin,  kolaylıkla öğrenebileceği bu sanat aynı zamanda ortaya çıkması ile benzersiz güzellikle ürünler ortaya çıkar.  Tığ işi sanatı da her kişinin,  elinde var olan aynı zamanda da bakış açılarıyla ve hayal dünyası ile ortaya çıkarabilecekleri uğraşlar sayesinde herkesi şaşırtıcı güzelliktedir.  El emekleri,  sanat gruplarında herkesin seveceği ve memnun kalması ile birlikte akla ilk gelen yazmalar gelmektedir.  Hayatımızın her alanında,  karşımıza çıkan bu el emekleri sanatların gün geçtikçe de hayatın her noktasına da görebiliriz. Tığ işleri ile var olan toplumlar arasında var olan yerinden ödün vermeyecek farklı tarzı motiflerin farklı renk iplikler ile uyumlu adından söz ettirecektir.

Hayatın İçinde Tığ İşi Sanatları

Tığ işleri, gerçekten günlük hayatımızın hemen hemen her alanda görebilmek çok mümkündür. Özellikle bu sanat, için zaman harcayan insanlar için terapi özelliği gibi duyguların oluşmasına yardımcı olur. Kişi aynı zamanda, kendisi için ek kazanç yolunu bu sayede bulabilir.  Ve var olan özgüveninde de artmasına yardımcı olur. Tığ işi sanatları ile özgüvenlerini yenileyerek hayatından var olan bakış açısını daha da değiştirecektir. Evlenecek olan kişilere çeyizlik yazmaları da görebiliriz. Kızların çeyizleri arasında, var olan tığ işi sanatları birbirinden değerli el emekleri ile ortaya çıkarılmıştır.  Ve zaman içerisinde de varlığını her zaman koruyacak olan bu sanatlar kişilerin vazgeçilmezleri arasında yer almaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.