Kolay Hobiler

Bu Defa Farklı Oldu Yeni Tasarım İğne Oyası Modeli Yapılışı

23 Aralık 2019
Bu Defa Farklı Oldu Yeni Tasarım İğne Oyası Modeli Yapılışı

İğne oyası – Son zamanlarda farklı modeller çıkarabilmek için kadınlar adeta yarış içerisindeler. Yeni tasarım iğne oyası modelinin anlatımı burada!

İğne Oyaları ile Zevkli ve Şık Modeller

İğne oyası ile çok farklı modeller yaratılabilir. Tülbentler, giyim eşyaları ve ev dekorasyon tasarımlarında sıklıkla kullanılmaktadır. İnce ve zarif dokusu ile kolye, küpe gibi aksesuarların yapımında da kullanılmaktadır. Gözlük sapları, kolye aksesuarları gibi her türlü kişisel kullanım eşyalarında da sıkça kullanılmaya başlamıştır. Çeyizlik tülbent oyaları yapımında da iğne oyası ile farklı modeller yapılmaktadır. Havlu kenarları, yazmalar, birbirinden şık iğne oyaları ile son derece zarif duracaktır.

Çıtı Pıtı Bir İğne Oyası Modeli

İğne Oyalarının Tercih Edilme Nedenleri

Tüm dünyada, el emeği göz nuru el sanatlarına artan bir eğilim bulunmaktadır. İğne oyası yapılışları, göründüğü kadar zor olmamaktadır. Bunun için çok sayıda dergi ve anlatımlı kaynak bulunur. Aşamalar halinde iğne oyası yapılışlarını anlatan siteler, bu işe ilk başlayacaklar için tercih edilecektir. Geleneksel Türk El Sanatları içerisinde de iğne oyalarının yeri ve önemi çok büyüktür. Kuşaklardan bu yana süregelen bu sanatı, gelecek nesillere de taşımak, önemli vazifeler arasındadır. Tüm dünyada, ev aksesuarlarında dantel ve iğne oyalarının kullanımı giderek yaygınlaşmaktadır. Ülkemizde de atalardan gelen bu mirası, hünerli hanımlar, gelecek kuşaklara taşımaktadır. Bunun için çok çeşitli kurslar açılmakta, sergiler düzenlenmektedir. Yapılışı zevkli olduğu kadar, görünümü de oldukça zarif ve güzeldir. Yelek ve şal kenarlarında da kullanım alanı bulunmaktadır. Renkli ve farklı desenlerde yapılan iğne işleri, her kesimin zevkle kullanacağı tasarımlardandır.

Çıtı Pıtı Bir İğne Oyası Modeli 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.