Kolay Hobiler

Bu İğne Oyası Modelini Görenin İçi İçine Sığmıyor

1 Ağustos 2019
Bu İğne Oyası Modelini Görenin İçi İçine Sığmıyor

Anlatımı paylaşılan iğne oyası modelini görenin içi içine sığmıyor. Motifleri ile göz dolduran oya modelini zaman kaybetmeden öğrenebilirsiniz.

Her daim severek yapılan elişi çeşitlerinden biri olan iğne oyaları, günümüz kadınları için aynı zamanda da bir kazanç kapısı halini almıştır. Geçmiş yıllarda da eşe, dosta, komşuya ve yakın çevrelere yapılıp satılan iğne oyaları, günümüzde geçmişe duyulan özlem sayesinde daha popüler hale gelmiştir. Kadınların, özellikle ev hanımlarının tüm boş vakitlerini elişi yaparak değerlendirdiğini düşünecek olursak; gerçekten güzel rakamlar kazanmaları çok muhtemel. Tabi her şey para için değil, iğne oyaları harika bir hobi aynı zamanda. Ayrıca sağlık açısından da uzman hekimlerin tavsiyesi olan elişi zihni sürekli canlı ve taze tutmayı sağlıyor. İleriki yaşlarda bunama ya da Alzheimer gibi hastalıklara yakalanmamak için kadın erkek fark etmeksizin elişi yapılması öneriliyor.

Mutluluk veren iğne oyası modeli

İğne İşi Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli 

Elişi çeşitleri arasından iğne işi bir model işlemeye karar verdiyseniz dikkat etmeniz gereken birkaç küçük nokta bulunuyor. Öncelikle daha önceden elişi yapmayı bilmiyorsanız, ise zincir çekmeyi öğrenerek başlarsınız. Bu konu için de internette bulunan yüzlerce anlatımlı oyalar başlıklı videolardan yardım alabilirsiniz. Elişi yapmaya ilk başladığınızda çektiğiniz zincirler çok gevşek ya da çok sıkı olabilir. Bu gayet normaldir. Zamanla eliniz alışacak ve tam ayarında ilmekler oluşturmaya başlayacaksınız. Elişi yaparken ilmeklerinizi çok aralıklı yani gevşek bırakırsanız, işlediğiniz motif kendini salar ve model çok kötü görünür. Zincirleri çok sıkı bir şekilde işlerseniz de bu kez motif büzüşür, yine istediğiniz motifi elde edemezsiniz. Bu iki noktaya dikkat ederek harika motifler elde edebilirsiniz.

Mutluluk Veren İğne Oyası Modeli

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.