Kolay Hobiler

Bu Tığ İşi Oya Modelini Görmeden Çeyiz Hazırlamayın

21 Haziran 2019
Bu Tığ İşi Oya Modelini Görmeden Çeyiz Hazırlamayın

Paylaştığımız bu tığ işi oya modelini görmeden çeyiz hazırlamayın. çünkü çeyiz hazırlığı yaparken bu oya modeli şinize çok yarayacak.

Özellikle kadınların boş zamanlarının uğraşı olan tığ işi tekniğinin doğru bir şekilde öğrenilip uygulanmasıyla zevkli bir aktivite olmaktadır. Tığ işiyle birçok yeni ürünler ortaya çıkmış, yapan kişinin yaratıcı fikirleriyle de birçok uygulama alanında yer edinmiştir. Basit ve uygun numaralı bir tığ ve iplik ile uygulamanın mümkün olduğu tığ işi, öğrendikçe rahatlatıcı bir aktivite olmaktadır. Tığ işini öğrenmenin ilk noktası, zincir çekmeyi öğrenmektedir. İpliğin parmağa dolanarak gergin durması sağlandıktan sonra ipliği oluşturulan yuvanın içerisinden çekerek yeni bir yuvanın oluşmasıyla yeni yuvanın içinden bir defa daha iplik çekildiği takdirde elde edilen zincir çekmenin uygulaması yapıldığında öğrenimini daha da pekişmektedir. Zincir çekmeyi öğrenen biri, bir sonraki aşamaları daha kolay uygulayabilmektedir. Giyecek, ev eşyası ve süs eşyaları yapımı gibi ürünleri, özel emekle oluşturulmuş usta bir tığ işiyle edinmek mümkün olmaktadır. Tığ işiyle elde edilen ürünler özel günler için de büyük anlam taşımaktadır. Yapılan tığ oyaları ile ev süsleme veya kıyafet aksesuarlarında kullanıldığı gibi çeyiz hazırlamak isteyen kişiler için de emek isteyen bir uğraşıdır. Tığ işi ve oyası yapan kişilerin, bunu bir boş vakit uğraşısı olarak görmelerinin yanında bu işten ekstra bir kazanç da sağlamaktadırlar.  

Yeni Çeyizlik Tığ Oyası

Zevkli ve Yaratıcı Kadınların Tığ İşi Marifetleri

Tığ işinin bir çeşidi olan tığ oyaları, diğer çeşitlere göre biraz daha ustalık ve donanım gerektiren bir türdür. Bu nedenle tığ oyalarını uygulayan kadınların marifetli ellerinden farklı ve zevkli ürün çeşitleri de bulmak mümkündür. Kadınların renk ve desen uyumuyla bütünleştirdikleri tığ işiyle yazmalar daha güzel ve şık bir hale gelerek kullanılmaktadır. Yazma modelleri zengin bir çeşitliliğe sahip olmakta ve kadınların el emekleriyle daha şık ve zevkli bir görünüme kavuşmaktadırlar.  

Yeni Tığ İşi Çeyizlik Modeli

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.