Kolay Hobiler

Bu Tığ İşi Oya Modelini Yapmak Her Yiğidin Harcı Değil

12 Kasım 2019
Bu Tığ İşi Oya Modelini Yapmak Her Yiğidin Harcı Değil

Her yiğidin harcı olmayan bazı tığ işi oya modelleri bulunuyor. İşte anlatımıyla paylaştığımız tığ oyası da bulardan birisi.

Kadınlar tarafından sevgiyle yapılan ve kullanılan tığ oyası modelleri hala evlerde yer alan el emeği işler arasındadır. Özellikle de kadınlar tarafından boş zamanlarını değerlendirmek için tercih edilir. Yapımı oldukça kolay olması ve güzel durması sebebi ile ilgili gören işlerin başında gelir. Evlenecek olan genç kızların çeyiz sandıklarında koyulması için büyüklerin ördükleri modellerdir. Sadece bir tığ yardımıyla yapılan bu oya çeşidi tamamlandığında ortaya çıkan şık ürünler kadınları mutlu eder. Geçmişten günümüze kadar gelmiş olmasına rağmen hala dikkat çeken en değerli eşyalardır. Renkli ip çeşitleriyle birbirinden farklı modeller yapıp uzun yıllar kullanmak mümkündür. Her kadının yapabileceği çok zevkli bir iştir.

Tek Sıra Oya Modeli Yapılışı

Kadınların kendi evlerinde tercih ettikleri tığ oyaları günümüzde, artık kadınlar için gelir elde etmek için yapılmaya devam eden modellerdir. Patikler, lifler, şallar, battaniye gibi birbirinden farklı eşyalar en çok tercih edilen ürünler arasındadır. Sizler de yazma oyaları yaparak başlayabilir ve onları da renkli iplerle veya boncuklarla örerek ortaya muhteşem işler çıkarabilirsiniz. Dışarıda çalışma imkânı bulamayan kadınlar için kazanç elde etmek için en uygun ürünlerdir. Kendi ellerinizle yaptığınız örgüleri hediye etmek için de tercih edebilir ve sevdiklerinizin de uzun ömürlü kullanmalarını sağlamış olursunuz. Kendi el emeğinizle yaptığınız oyalar, her zaman hazır ürünlere göre daha kaliteli ve kullanışlıdır ve bu sebepten de en çok yapılan örgüler arasında yer alır

Tek Sıra Oya Modeli Yapılışı

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Hale dedi ki:

    Muhteşem