Kolay Hobiler

Bu Tığ İşi Yazma Oyası Modelini Yapmak Cesaret İster

27 Nisan 2019
Bu Tığ İşi Yazma Oyası Modelini Yapmak Cesaret İster

Herkesin yapmaya cesaret edemediği tığ işi boncuklu oya modelinin anlatımını sizinle paylaşıyoruz. Yazma kenarı için harika bir model.

Herkesin yapmayı göze alamadığını bir tığ oyasını öğrenmek ister misiniz? Üstelik model de boncuklu bir modeldir. Boncuk motifli oyanın yapım aşamaları sayesinde nasıl yapıldığını öğrenebileceksiniz. Gerekli malzemeler arasında kum boncuklar da bulunuyor. Orta kısmında küçük serum halka kullanılıyor. Serum halkanın en küçük boy olması gerekiyor. Modele ilk olarak motifleri yaparak başlanıyor. İp tığa sabitlenir, serum halkanın içine ip sabitlenir ve 1 adet sık iğne atılır. 6 adet boncuk atılır, ipin ucu alınır ve kapatılır. Tekrar serum halkaya 1 sık iğnesiyle boncuk buraya eklenir. Bu işlem böyle tekrarlanarak devam edilip oya motifleri ortaya çıkarılır. Muhtemelen videoyu izlerseniz daha net anlaşılır biçimde modeli öğreneceksiniz.

Boncuk motifli tığ oyası

Kırmızı bir yazma kenarına işlenen bu tığ oyası modeline boncuklar çok yakışmış. Bir güneşi andıran görünümüyle tığ oyası yazma kenarlarında çekici duracak. Hadi şimdi oyayı öğrenme vakti!

Boncuk Motifli Tığ Oyası Yapılışı

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.