Kolay Hobiler

Bugüne Kadar Yapılmış İğne Oyası Modellerini Unutturacak

4 Eylül 2019
Bugüne Kadar Yapılmış İğne Oyası Modellerini Unutturacak

Bugüne kadar yapılmış olan iğne oyası modellerini unutturacak harika bir tarif. Muhteşem ötesi bu oya modelini hemen sizde öğrenin!

İğne Oyasında Geleneksel Ezgiler

İğne oyaları geçmişten günümüze gelen en önemli ürünlerden bir tanesidir. Geçmişin bütün esintilerini yansıtan iğne oyaları günümüzde de var olması nedeni ile birçok hanıma yol gösterir. O dönemlerde kullanılan birçok iğne oyası modeli günümüzde de kullanılmaktadır. Her geçen gün değiştirilen modeller biraz daha modern tarz kazanmakla birlikte genelde geçmişe bağlı şekilde örülmektedir. Günümüzde yapılan birçok iğne oyası tekniği oldukça eski dönemlerde meydana getirilen tekniklerdir. Günümüzde hanımlar bu teknikler birçok farklı model oluşturarak iğne oyasında  büyük bir gelişme meydana getirmiştir. Gelinlik çağına gelen genç kızların en ilgi gösterdiği örgülerden olan iğne oyası modelleri birçok farklı kumaş üzerine işlenebilir. En çok kullanıldığı kumaşlar yazmalar ve tülbentlerdir. Özellikle tesettürlü hanımlar hazırladıkları yazma kenarları ve tülbent oyalarını kullanmaya kıyamazlar. İğne oyası yapılışları biraz zahmetli olsa da sonuçta ortaya çıkan ürünler her zaman hanımları mutlu etmeyi başaracak cinstendir. Bu nedenle de iğne oyası her daim en özel örgü grupları arasında yer almaktadır. 

Şimdiye Kadar Yapılan En Güzel İğne Oyası Modeli

Günümüzde İlgi Gören iğne Oyası Modelleri 

Günümüzde hanımlar genelde modern işçilikli iğne oyalarına ilgi göstermektedir. Kabarık ve şık duran çiçek motifleri her daim kendini gösteren motifler arasında yer alır. Farklı renk uyumları ile  haşlanan bu motifler her kumaşta dikkat çeker ve beğeni toplar. Havlu kenarlarında da sıklıkla kullanılan iğne oyaları havlunun kenar ve orta kısımlarına işlenerek gelinlerin çeyizlerine girer.

Şimdiye Kadar Yapılan En Güzel İğne Oyası Modeli

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.