Kolay Hobiler

Bülbül Yuvası Örgü Modeli işe Şal Motifleri Yapılışı

4 Temmuz 2019
Bülbül Yuvası Örgü Modeli işe Şal Motifleri Yapılışı

Bülbül yuvası örgü modelini kullanarak şal motifleri yapılışı. Motiflerin birleşmesiyle birlikte ortaya harika bir şal çıkıyor.

Günümüzde kadın, erkek, çocuk demeden herkesin örgü ördüğünü görebiliriz. Çünkü örgü örmek hem harika bir hobi, hem de stres atmak için birebir bir iştir. Aynı zamanda örerken akılda tutulan rakamlar ve ölçüler sayesinde de hafızayı canlı tutan bir özelliği vardır. Uzmanların da yaptığı açıklamalar sonucu kesinleşmiş olan bir durum da el işi yapmak, örgü örmek gibi aktiviteler kişileri zihinsel anlamda rahatlatır ve ileride yaşayacakları hafıza problemlerini önler. Daha çok kadınların, özellikle de ev hanımları ve aile büyüklerinden olan büyükannelerin boş durmamak adına örgü ördükleri bilinir. Ev hanımları, evdeki günlük işlerini bitirdikten sonra kendilerini büyük bir heves ve heyecanla ördükleri örgülerin başında bulurlar. Hani çekirdek çitlerken bir kere başlayınca bırakılmaz ya, örgüler de aynı öyledir. Bir kere örmeye başlarsanız, bırakamazsınız ve her boş anınızı örgü örmekle doldurursunuz. 

Bülbül Yuvası Örgü Şal Modeli

Teknoloji bu konuda bizlere büyük ölçüde yardımcı olur. İnternetin ve teknolojinin bu kadar yaygın olmadığı yıllarda kadınlar, komşularında bir örgü modeli görüp beğendiğinde hemen bir kenara modeli çıkarır ya da gördüğü yelek, hırka vs. her ne ise evine götürüp örneğini çıkarıp geri teslim ederlerdi. Ancak günümüzde her şeye daha rahat ulaşıldığı için internet sitelerinde bulunan anlatımlı örgüler gibi videolar ve tarifler sayesinde hoşunuza giden hangi model olursa olsun gayet rahat ve pratik bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Bülbül Yuvası Örgü Şal Modeli

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.