Kolay Hobiler

Burgulu Zincirler Örgü Modeli En Kibar Modellerdendir

14 Temmuz 2019
Burgulu Zincirler Örgü Modeli En Kibar Modellerdendir

Yaptığı örgülerin kibar görünmesini isteyenler için burgulu zincirler örgü modeli. Yapımı kolay olan bu model 2 sıradan oluşmaktadır.

Yetmişli yıllardan beri büyük sabır gerektiren bu iş aynı zamanda günümüzde büyük bir gelişme göstermiştir.  Örgü sektörü asıl seksenlerden beridir çok hızlı bir şekilde gelişme göstermiştir. Örgü işi tüm kazak, şapka, eldiven, bere, hırka, şal gibi modeller ile karşımıza çıkmaktadır. Genellikle bayanlar tarafından da yapılan örgü şal modelleri ile etrafta çok çeşitlilik göstermektedir.  Örgü işi anlamında çeşitlilik dışında kalitede ön plandadır. Uzun seneler kullanım için uygun olan örgüler ufak hatalarla ile birlikte ömrünü çok kısa şekilde de tamamlayabilir. Bu hatalar ile karşılamamak için ufak eğitim videoları izlenmeli ve detaylı olarak işlenmelidir. Bu şekilde hem kaliteli hem kolay örgüler yapmak mümkün olmaktadır. Örgü ile hem zaman güzel geçiyor hem de eller boş durmamış oluyor.

Burgulu Zincirler Örgü Modeli

Türkiye İçin Büyük Gurur

Türkiye, Dünya üzerinde yapılan örgü kumaş üretimi ve ihracatı alanında ikinci sıradadır. Birinci sırada olan Çin ile arasında pek fark kalmamıştır. Örgü denildiğinde akıla evde yapılan iş olarak gelebilir fakat örgü işi tüm dünya üzerinde kullanılan en büyük sektörlerden biridir. İlmeklerin birbirleri üzerinden çeşitli şekiller ile geçmesi ile yapılan örgüler aynı zamanda büyük organize makineler ile de yapılmaktadır. Seri üretim yapan bu makineler için devasa büyüklükteki top kumaşlar, iplikler kullanılmaktadır. Yapılacak işe göre makine seçimi yapılmaktadır. Tek veya çift dişli olarak belirlenen makineler maalesef ağır bakım gerektiren aletlerdir. 

Burgulu Zincirler Örgü Modeli Yapılışı

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.