Kolay Hobiler

Büyük İncili İğne Oyası Modelini Görenler Bayılacaklar

1 Ekim 2019
Büyük İncili İğne Oyası Modelini Görenler Bayılacaklar

Büyük incilerle yapılan iğne oyası modelini isteyen yazmalarda isteyen ise havlularda kullanılıyor. Bunu görenler ise hayran kalıyor.

Şıklığın Temsili İğne Oyası Modelleri 

İğne oyası modelleri günümüzde hala kadınların vazgeçilmezi olan eşyalar arasında yer alır. Oldukça şık ve zarif durduğu için evlerin içinde kullanılmak üzere tercih edilir. Görüntü yününden bir hayli dikkat çeken göz nuru işlerdir. Eskilerden sadece kullanılmak üzere yapılan bu el emeği işler hala çeyiz sandıklarına koyulmak üzere yapılmaktadır. Sadece bir iğne ve çeşitli renklerde ipliklerle mükemmel ürünler elde etmek mümkündür. Yapımı diğer oya çeşitlerine göre daha zor olsa da yapımı tamamlandıktan sonra ortaya güzel modeller çıkar ve herkesin beğenisini toplar. Evlerin içinde en değerli yerlerinde karşımıza çıkan ve yapılan işlerin başında gelir. 

Büyük İncili İğne Oyası Yapılışı

 Kadınlar Tarafından Yapılan İğne Oyaları  

İğne oyaları özelliklede de evde boş zamanlarını değerlendirmek isteyen kadınlar tarafından yapılan el emekleridir. Günümüzde artık giysi ve aksesuarlar üzerine bu oyalar kullanılır. Evlerde en çok tercih edilen modeller arasında havlu kenarları, yastık örtüleri, bohça modelleri gibi birbirinden güzel ürünler yer alır. Satın alınan ürünlere göre daha kaliteli ve elle yapıldığında oldukça uygundur. Kadınların çoğu hala bu modelleri öğrenmek ve kendilerini geliştirmek için kurslara giderek öğrenmeye devam etmektedir. Öğrendikten sonra her kadının el emeği işleri sayesinde gelir elde eder. Alıcısı ve kullananı çok fazla olan göz nuru işler hediye etmek için de tercih edilir. Kendi ellerinizle yaptığınız işleri internet üzerinden veya kendi çevreniz bulanan kişilere gösterip, almalarını sağlayarak gelir elde etmekte mümkündür.

Büyük İncili İğne Oyası Yapılışı

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.