Kolay Hobiler

Büyük Kolay ve Gösterişli Şahane Bir Tığ İşi Oya Modeli

16 Haziran 2019
Büyük Kolay ve Gösterişli Şahane Bir Tığ İşi Oya Modeli

Büyük motiflerle yapılan kolay ve gösterişli şahane bir tığ işi oya modeli. Hem havlularda hemde yazmalarda bu model göz alıcı bir model olacak.

Tığ oyaları yıllar öncesinden günümüze kadar gelen ve hala modasını kaybetmeyen ürünlerdir. Öyle güzel tığ işlemeleri var ki insanın hayran kalmaması mümkün değil. Elbise modelinde lifler, bebek modelinde aksesuarlar, bebek şapka ve patikleri, yelekler, şallar ve eşarplar derken tığ ile yapılabilecek birçok ürün ortaya çıkıyor. Sizler de tığ işlemeleri ile insanları kendinize hayran bırakmak istiyorsanız oya modelleri ile çeşitli ürünler görebilirsiniz. 

Tığ İşlemesi İçin Ne Gerekli? 

Tığ işi için öncelikle ne öreceğinize karar vermelisiniz. Sonrasında öreceğiniz ürüne göre farklı numaralarda üretilmiş tığlardan almalısınız. Öreceğiniz ürün biraz kalın olacaksa tığ alırken numarayı büyük tutmakta fayda var. Ancak dantel tarzı ürünler alacaksanız tığ numarasını küçük tutabilirsiniz. Bununla beraber sevdiğiniz renk bir ip ve motif kitabı olması lazım. Motif kitabı yerine internet sitelerinden de bakarak farklı tığ örnekleri çıkarabilirsiniz. 

Tığ ile çeşitli kıyafet ve aksesuar yapmanız mümkündür. Tığ işlemesi yaparken tek renk ip kullanmak yerine çift renklerde ip kullanarak ürününüzü daha canlı hâle getirebilirsiniz. Boncuk, kurdele gibi çeşitli aksesuarlar ile ürününüzü süsleyebilirsiniz. 

Büyük Kolay Tığ Oyası

Tığ işleme alanında kendinizi geliştirmek istiyorsanız dikiş kursuna gidebilir ya da internetten farklı tığ işleme videoları izleyerek ve bu ürünleri uygulamaya geçirerek kendinizi tığ örgü alanında geliştirebilirsiniz. Örmüş olduğunuz tığ modellerini evinizde kullanabileceğiniz gibi insanlara satarak işi ticarete de çevirerek para kazanabilirsiniz. 

Büyük Kolay Tığ Oyası

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.