Kolay Hobiler

Büyük Motifli İğne Oyası Modeli Kadınların Göz Bebeği

3 Ekim 2019

Büyük Motifli İğne Oyası Yapılışı

Büyük Motifli İğne Oyası Modeli Kadınların Göz Bebeği

Kadınların göz bebeği haline gelen büyük motifli iğne oyası modeli görenler tarafından çok ama çok beğeniliyor.

İğne oyası yapımı sadece iğne ve iplik ile yapılan en ince el işi çeşitlerinden biridir. Yapımı biraz zahmetli biraz da zor üreyen bir işçiliktir. İlmek ilmek işlenir sonuçta çok güzel modeller çıkar. Çeşitli yerlerde kullanılır. Mesela iğne oyası ile yapılan havlu kenarları gelen misafirlere verilmek özere özenle yapılıp hazırlanır. Bunun dışında masa sehpa örtüleri de yapılabilmektedir. Zorluğu nispetinde kıymetlidir.

En zarif el işi çeşidi

Renk renk ipliklerle yapılan iğne oyaları kıyafete uygun yazmalara uygun ipliklerle yapıldığında tamamlayıcı bir parça olarak kullanılabilir. Göze hitap eden farklı modelleri iğne oyası yapanı da yaptırmak isteyeni de cezbedebilmektedir. Sadece iğne ve iplikle oluşan mükemmel görsellerin yaratıcısı bayanlar belki farkında bile değilken bir sanat eseri meydana getirirler. Kimisi evlenecek kızlarının çeyizi için, kimi arkadaşlarına hediye etmek için, kimisi kazanç sağlamak amaçlı yapar Meydana gelen işler düzenli kullanıldığı zaman uzun yıllar evleri süsler. Yazma kenarlarında kullanımı şıklık ve zarafet katar.

Büyük Motifli İğne Oyası Yapılışı

Evlerde iğne oyası şıklığı

İğne oyası ile yapılan bir sehpa örtüsü bir havlu kenarı gelen misafir hazırlanan bir iğne oyalı yazma şıklık ve incelik simgeler. Biraz çaba gösterince herkesin yapabileceği iğne oyası yapımı internet sitelerinde anlatımlı iğne oyaları videoları ile anlatılıp öğrenme olanağı sağlamaktadır. Herkesin kolaylıkla ulaşabileceği bu videolarla iğne oyası yapımını öğrenmek mümkündür.

Büyük Motifli İğne Oyası Yapılışı

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.