Kolay Hobiler

Büyüleyici Görüntüsüyle Tığ İşi Üzüm Bahçesi Oyası

27 Mayıs 2019
Büyüleyici Görüntüsüyle Tığ İşi Üzüm Bahçesi Oyası

Büyüleciyi görünümüyle tığ işi yazma kenarları için üzüm bahçesi oya modeli. Üzüm motifleri ile yapılan yazmaları çeyizlerde kullanabilirsiniz.

Günümüzde tığ işi el işlerine yeniden bir merak ve ilgi artışı söz konusu olmuştur. Aslında yıllardan beri hiç modası geçmeyen tığ işi, birkaç sene durgunluk yaşadıktan sonra yeniden herkesin ilgi odağı olmayı başarmıştır. Gerek çeyizlerde, gerek ev hanımlarının gümüşlüklerinde, banyo havlularında, mutfak havlularında, yazma oyaları ve fularlarda, aksesuar olarak kondurulan kolyelerde, küpelerde ve aklınıza gelebilecek daha birçok yerde tığ işi oyalarını görmek mümkün. Oldukça yaratıcılık işi olan tığ işi oyaları, her ev hanımının zevkle yapacağı bir el işi çeşididir. Çevrenizdeki kurslarda iyice yaygınlaşan tığ işi oyalarını hocalarınızla birlikte de değişik modellerde değişik tasarımları ortaya çıkarmanız gayet mümkün.

Tığ İşi Denildiğinde Akla Neler Gelir?

Yazma oyaları denince akla birçok model ve tasarım gelebilir. Hele birde yaratıcı özelliğe sahip iseniz tığ işi ile kendi tasarımlarınızı, kendi yarattığınız örnekleri sergiye sunabilirsiniz. Tığ işi oyalarını özellikle; Havlu kenarlarında, yazma kenarlarında, fularlarda, kolye ve küpe süslemelerinde, bileklik süslemelerinde,  bez çanta dikiminden sonra aksesuar olarak kondurabilir.

Üzüm Bahçesi Oyası

Bebek battaniyesi işlemesinde gibi yaratıcılığınızı konuşturduğunuz her konuda tığ işlerinizi konuşturma yeteneğine sahip olabilirsiniz. Bu işi ilerlettiğinizde sermayeye bile dönüştürme şansına sahip olduğunuzun farkında mısınız? El emeği göz nuru işlemelerinizi ister satışa sunabilirsiniz, ister çeyize kaldırabilirsiniz, ister kendiniz kullanırsınız, isterseniz de kurslarda sergiye koyabilirsiniz.

Tığ İşi Üzüm Bahçesi Oyası

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.