Kolay Hobiler

Büzgülü Şirin Bebek Örgü Modeli Anneler Öğrenebilir

28 Eylül 2019
Büzgülü Şirin Bebek Örgü Modeli Anneler Öğrenebilir

Annelerin miniklere yapmaları için büzgülü şirin örgü modelinin anlatımının videosunu burada yayınlıyoruz.

Örgüye Başlarken Neler Yapılmalı?

Örgü örmeye başlarken ilk yapılması gerek şey anlatımlı örgüler örneklerine bakılmalı. Video bulunuyorsa videoları kaynak olarak kullanılmalıdır. Örgü örmek her ne kadar zor olsa da aslında insanı dinlendirici bir etkinliktir. Zor alabilir ama inceleyerek, izleyerek ve püf noktalarını bulduğunuzda aslında zor olmadığını anlayabilirsiniz. Örgü örerken not almak en önemlisidir. Devam ettiğinizde not almadan devam ederseniz aynısından yapmak istediğiniz yapamazsınız. Örgü örmeye ilk önce yelek modelleri yaparak başlarsanız daha kolay alışırsınız.

Örgü Çeşitleri Nelerdir?

Örgü çeşitleri sayılamayacak kadar fazladır. Ancak ilk öğrenilen ve çoğu modelde ve renkte kullanabileceğiniz örgüler; haraşo, düz örgü, şeker modeli ve pirinç modeli en kolayıdır. Sadece atkı örmek isterseniz süz örgü yapmanız yeterlidir. Bebek örgüleri yapmak isterseniz pirinç ve şeker en uygunudur. Bebekler için en çok tercih edilen modeller; yelek, kazak, hırka, şapka ve battaniyedir. Bebekler için bir şey örüldüğünde bebekler için yapılan özel yünler kullanılmalıdır. 

Büzgülü Şirin Bebek Örgü Modeli Yapılışı

Bebekler için üretilen özel yünler pamuk içeriklidir. İçerisinde polyester barındırmazlar. Bebeklerin alerji olmasını fazla terlemesini ve cildinin hasar görmesini engeller. Renkli yünler her zaman daha göz alıcıdır. Gerektiğinde model bile kullanmadan düz örgüyle ipin renkleri yeterli olur. Bu tarz el emeği ve örgü işlerini hediye olarak vermekte hediye vereceğiniz insanlar için çok özel olacaktır. Asla pes etmeden deneyin ve sonucunda başardığınızı göreceksiniz.

Büzgülü Şirin Bebek Örgü Modeli Yapılışı

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.