Kolay Hobiler

Çam Dalı Kaz Ayağı Bebek ve Kadın Örgü Modeli Yapılışı

3 Eylül 2019
Çam Dalı Kaz Ayağı Bebek ve Kadın Örgü Modeli Yapılışı

Çam dalı örgü modeli bebek örgüleri için ideal olmasına rağmen başta örgü şal olmak üzere sayısız bir çok örgü çeşitlerindede kullanabililir.

Eğer örgü örmeye yeni başlıyorsanız teknik olarak bilmeniz gereken birçok farklı terim bulunmaktadır. Örgüyü kolaylaştırmak ve istediğiniz modelleri çıkartabilmek için bu modellerin de isimlerini bilmeniz gerekir. Her öğrendiğiniz örgünün modelini ve tekniğini öğrenirseniz sonraki aşamalarda karıştırma şansınız olmadığı için ilerlemeniz de oldukça kolay olur. Birçok örgü modelleri kullanarak oldukça farklı örgü grupları ortaya çıkartabilirsiniz. Genelde her ürün grubu için farklı teknikler tercih edilmesinin nedeni ise örgünün her grupta güzel durmayacağından dolayıdır.

Çam Dalı Örgü Modeli

Modellere Uygun Örgü Teknikleri

 Örneğin bir atkı örmek isterseniz haroşa tercihiniz atkıda çok basit durur. Ancak salaş bir kazak tercih edecekseniz tercihiniz kesinlikle delikli haroşa modelden yana olmalıdır. Bu gibi teknikler size örgü hayatınızda daimî bir başarı getirir. Bu nedenle örgüye başlarken tekniklere dikkat etmeli ve ne öğrendiğinizi bilmelisiniz. Pirinç olarak adlandırılan örgü grupları genelde bebek örgüleri için tercih edilir. Yumuşak ve sık dokusu bebeği sıkmadığı gibi sıcak tutar. Bunun dışında yelek modelleri örecekseniz düz örgü modeli önerilmektedir. Yeleğin ince olmasını ve kolay hareket etme özelliğini sunar. Siz de dilediğiniz modelleri uygun teknikler ile örerek örgülerinizden daha uzun sürede verim alabilirsiniz.

Çam Dalı Örgü Modeli Yapılışı

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.