Kolay Hobiler

Çam Fıstıkları Örgü Modeli Yapımı Şahane ve Çok Kolay

19 Eylül 2019
Çam Fıstıkları Örgü Modeli Yapımı Şahane ve Çok Kolay

Çam fıstıkları anlatımlı örgü modeli. Bakalım bu şahane ve çok kolay olan örgü modelini beğenicek misiniz.

Örgü Örmeye Genel Bakış

Örgü modelleri en basit anlatımla kişinin boş vaktini değerlendirebileceği şişler, tığlar ve ipler yardımıyla ortaya harika ürünler çıkarma sanatıdır diyebiliriz. Her ne kadar basit bir tanıma sahip olsa da faydaları bu kadar hafife alınamayacak kadar kapsamlı ve etkilidir.

Çam Fıstıkları Örgü Modeli

Örgü Örmenin Faydaları

Kişinin ruhsal ve fizyolojik gelişimlerine çokça faydası olan örgülerin başlıca etkisi motor becerileri gelişimlerine verdikleri destekle ilgilidir. Oturduğunuz yerden yazlık örgüler, kışlık örgüler, bebek örgüleri yaparken hem de beyninizi çalıştırabilirsiniz. El ve beynin koordineli bir biçimde çalışmasıyla ince motor becerileri gelişme gösterir.

Stres ve zihin yorgunluğunu da örgü örerek hafifletebilir hatta tamamen iyileştirebilirsiniz. Beyin ince düşünce ve dikkat gerektiren örgülerle meşgul olurken kendini içerisinde bulunan kötü duygu ve stresten arındırır. Kişi kendini daha sakin rahatlamış hisseder.
Kadın örgüleri örerken sürekli aktif halde kalan beyin düzenli bir çalışma modunda olduğu için özellikle yaşlılık dönemlerinde orta çıkan unutkanlık parkinson gibi beyin çalışmasına dayalı rahatsızlıklarda da iyileşme sağlanmaktadır. Yine sürekli ve ritmik olarak düzenli ilmek işleme işlemi sayesinde Eklem ve kollarda oluşan kireçlenme gibi rahatsızlıklara karşı da iyi sonuçlar elde edilir.

Hem Sağlık Hem Kazanç

Örgü örerek sizlerde hem sağlığınızı koruyabilir hem örgülerinizi sevdiklerinizle paylaşabilir hem de bir kazanç kapısı oluşturabilirsiniz. Arkadaş grupları oluşturarak yapacağınız örgü yapılışları ile de sosyalleşmenizi arttırabilir farklı arkadaşlar edinebilirsiniz.

Çam Fıstıkları Örgü Modeli Yapılışı

ETİKETLER: ,
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.